środa, 1 lutego 2017

Pedagodzy jedną ze strun najlepszych studenckich kół naukowych w kraju


Minister nauki i szkolnictwa wyższego dr Jarosław Gowin nagrodził laureatów 6. edycji konkursu StRuNa. Jak informuje nasz resort:

Za skrótem StRuNa kryje się nazwa Studenckiego Ruchu Naukowego, który zrzesza organizacje studenckie. Od sześciu lat przeprowadza konkursy na najciekawsze projekty organizowane przez studentów i doktorantów w pięciu kategoriach: "Projekt roku", "Konferencja roku", "Wyprawa roku", "Koło naukowe roku", a także "Opiekun roku".

Pedagodzy zostali wyróżnieni w dwóch kategoriach:

1) Opiekun Naukowy roku 2016 - laureatką I nagrody w kategorii Opiekun Naukowy Roku 2016 za wspieranie Koła Naukowego Pedagogów i Pedagogów Specjalnych z Uniwersytetu Rzeszowskiego została pedagoga pani dr hab. Krystyna Barłóg, prof. nadzw. Uniwersytetu Rzeszowskiego;


2) Koła Naukowe roku 2016: - wyróżnienie w kategorii Koło Naukowe Roku 2016 otrzymało Koło Naukowe Pedagogów i Pedagogów Specjalnych z Uniwersytetu Rzeszowskiego. W Zarządzie Koła są: Przewodnicząca: Klaudia Sabat-Zabłotni; Wiceprzewodnicząca: Dominika Karcz i członkowie zarządu: Janusz Kawa oraz Natalia Kwoka.

Docenienie młodych, ambitnych studentów z Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego potwierdza, że słusznie w ubiegłym roku ta właśnie jednostka otrzymała uprawnienie do nadawania stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie - pedagogika.

Serdecznie gratuluję laureatom tego konkursu i życzę dalszych przygód z nauką oraz satysfakcji z wkładu w rozwój pedagogiki.

2 komentarze:

  1. Piękny sukces młodych pedagogów i ich opiekunki naukowej. Gratulacje dla Pani prof. K. Barłóg. Pani profesor ma wielkie zasługi w rozwoju ruchu naukowego nie tylko w UR, przez kilka lat prowadziła z dużym powodzeniem także koło naukowe pedagogów w PWSTE w Jarosławiu. Niestety dla rektora tej szkoły to nie jest ważne zwolnił zarówno Panią Profesor jak również innych Profesorów Polaków twórców pedagogiki w Jarosławiu aby zatrudnić Ukraińców i Słowaków. Niedawno na pedagogice w Jarosławiu była PKA, ciekawy jestem jak ocenią takie posunięcia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pani Profesor Krystynie gratuluję - przy okazji Anonimowy przesyła ważną informację o groźnej tendencji dominującej w polskich uczelniach [gł. wschodnich]: jeżeli W UCZELNI POJAWI SIĘ UKRAINIEC OD RAZU PROWADZI POLITYKĘ DYSKREDYTACJI POLSKICH PRACOWNIKÓW NA RZECZ ŚCIĄGANIA UKRAIŃSKICH - mocno widoczne nawet w KUL. Już dawno powinniśmy postawić tamę tej nacjonalistycznej tendencji - generalnie Polacy nie zdają sobie sprawy z perfidii statystycznego Ukraińca /znam ich/...

    OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar kogoś obrazić, to zrezygnuj z komentowania.