10 kwietnia 2020

Wielkanoc 2020Po raz pierwszy w życiu doświadczyłem czegoś, z czym nie spotkałem się nawet w okresie PRL, a mianowicie - rozesłane do kilkudziesięciu pracowników życzenia zostały przez jednego z profesorów potraktowane z niespotykanym dla mnie dotychczas protestem. Otóż napisał do nas wszystkich: "Szanowni Państwo, bardzo proszę o niezaśmiecanie mojej skrzynki religijnymi sprawami. Używanie służbowego maila do celów prywatnych, w tym religijnych, narusza moje dobra, a może i prawo".

Czyżbyśmy już tak dalece naruszyli czyjąś prywatność, czyjeś prawo, czyjeś dobro w dobie przymusowej kwarantanny, wymuszonego dystansu, że świąteczne życzenia, dobre słowa, wyrazy wspólnotowego przeżywania obecnego stanu jako przekaz kulturowy mogą zostać odebrane jako "zaśmiecanie" służbowego maila?.

Kiedy zacząłem wątpić w sens kierowania życzeń na adresy służbowe także do moich współpracowników, znajomych, przyjaciół - bo nie ma wśród moich trzech adresów służbowego i prywatnego (mój prywatny adres jest także adresem do kontaktów służbowych, a adresy służbowe są także do kontaktów prywatnych)- dotarły do mnie reakcje innych członków akademickiej społeczności. Jednak jeszcze jest UNIVERSITAS, skoro napisali:

* Dziękując za życzenia świąteczne, dla Wszystkich Państwa dobre myśli, życzenia zdrowia i szybkiego spotkania w realu;

* Szanowni Państwo: czasy przynoszą nam tyle rozterek, że każda okazja jest dobra, aby sobie życzyć jeśli nie zdarzeń wesołych to przynajmniej spokojnych i pewnego dystansu do spraw drobnych. Wszystkiego Najlepszego;

* Szanowni Państwo Profesorowie - czując się także adresatką Waszych świątecznych intencji, odwzajemniam je najserdeczniej, życząc wszystkim razem i każdemu z Państwa osobno, by nadchodzące Święta wzmocniły ducha, sprzyjały regeneracji sił i podtrzymały nasz wspólny mały heroizm... Pielęgnujmy nadzieję, że zły czas minie szybciej niż się obawiamy... ;

* Życzę Wesołych Świąt, a przede wszystkim zdrowia i wytrwałości w wyczekiwaniu końca tej trudnej sytuacji;

* W tym niecodziennym i trudnym czasie, życzę wszystkim aby zbliżające się Święta spędzili (mimo wszystko) spokojnie i rodzinnie! Dużo zdrowia, cierpliwości i pozytywnego myślenia, które przecież wynika z Wielkanocnej refleksji…


* proszę przyjąć serdeczne życzenia Wesołych Świąt - mimo wszystko, i rychłego końca tego, co nam w wesołym świętowaniu przeszkadza!

* Życzę Państwu Zdrowych Świąt, dużo cierpliwości i pogody ducha w przetrwaniu trudnego czasu. Wyrażam także nadzieję na rychłe spotkanie w świecie rzeczywistym z możliwością obdarzenia się uśmiechem bez maseczek na twarzach.

* Serdecznie dziękuję za życzenia a jednocześnie pragnę życzyć Wszystkim wszelkiego dobra z nadzieją że nie naruszam Waszego dobra i prawa;

* Mnie Państwo nie urazili, bardzo dziękuję za życzenia świąteczne, wszystkim życzę zdrowia i pomyślności! Dziękując Wszystkim za dobre myśli dorzucam dodatkowo życzenia zdrowia, optymizmu, nadziei, pogody ducha oraz serdeczności w tych trudnych dniach

* życzę, żeby chociaż część wcześniejszych życzeń się spełniła. Odporności na koronawirusa i pogody ducha

* Ja również życzę dobrych,spokojnych Świąt Wielkanocnych w tym trudnym czasie zarazy (i bez Ministra?).

* Pragnę serdecznie podziękować za złożone na tym forum piękne i naprawdę wzruszające życzenia świąteczne, w których, w co wierzę, każdy może odnaleźć coś dla siebie. Chciałbym i ja się do nich dołączyć, więc z całego serca wszystkim z Państwa je odwzajemniam w niecierpliwym oczekiwaniu na możliwość spotkania się z Państwem "w realu". Łączę serdecznie Wielkanocne pozdrowienia

* W tym szczególnym czasie dzielę się wielkanocną nadzieją życia i Zmartwychwstania i przesyłam Wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia i pozdrowienia.
Niech to wielkanocne doświadczenie tajemnicy życia wzbogaci nasze serca, nasze rodziny i wspólnoty miłością, wzajemną życzliwością, radością, pokojem i wszelkim dobrem.

* Niech Jezus Zmartwychwstały będzie mocą naszego codziennego przezwyciężania trudności, lęków i smutku serca, abyśmy w naszym codziennym zatroskaniu, radościach i cierpieniach, w pracy i pragnieniach myśli i serc, umieli odczytać i odnaleźć piękno, sens i dar naszego ludzkiego życia.

*****

Święta, to czas zmagań z własnym sumieniem, to okres sprzątania, odnowy, budzącej się wiosny do życia. Dziś dodatkowo dotyka nas troska o życie, również tych bliskich. Niepokoi perspektywa utraty pracy i te dzieci nieznające głodu. Gdzieś na plan dalszy przesunęły się zmiany klimatyczne. Politycy coraz bardziej rozpychają się łokciami, a ja zastanawiam się, czy ta przynależna mi dusza będzie jeszcze moja?

Święta, to czas patrzenia w przeszłość, jak i w przyszłość. Dla wielu jest to moment pojednania się z Bogiem. Obchodzą go przy Wielkanocnym stole, uświęcanym przez Kościół, - ten sam, który jednoczył świadomość Polaków w czasach Rzeczpospolitej socjalistycznej, by ostatecznie się zhańbić w majestacie władzy przy władzy. Powiązany z Kościołem fundamentalizm czyni ze mnie istotę historyczną, uwikłaną w średniowieczny porządek świata, więc świętuję.

Święta to ludzie, - ci bliscy i ci których mijamy na klatkach schodowych. To dzięki nim, budzimy się w różnych formacjach świadomości społecznej. Zdarza się, że brak równości wyborów nie służy wszystkim na równi. Pamiętam, jak w grudniu 1981 roku ludzie płakali. To nie były łzy, to nie były plączące twarze, – wielu płakało całym ciałem. A dziś, gro ludzi z tamtego pokolenia solidaryzuje się ze sobą poprzez chleb i rozrywkę. Równość eliminuje wolność, dlatego zastanawiam się, gdzie –po Świętach – się znajdę/odnajdę.

Te Święta są inne od „innych”. Siadając przy Wielkanocnym śniadaniu, wiele miejsc będzie niezasiedziałych. A może i właśnie dlatego, z serdecznością pomyślę o każdym z Was.

***


(Autor: prof. Janusz Kirenko)

Historia Grobu Pańskiego


Niech w ten świąteczny Wielkanocny czas naszą najbliższą przyszłość rozświetli jasny, czysty i zdrowy promień nadziei na normalność tak przez wszystkich oczekiwaną. Niech na powrót spełniają się marzenia, niech raduje nas codzienność jaką tworzyliśmy i do jakiej przywykliśmy. Życzę Panu Profesorowi pomyślności, zdrowia i pogody ducha pośród najbliższych i przyjaciół oraz spełnienia wszelkich pragnień. Także rogu obfitości i pyszności świątecznego stołu oraz zajączkowych niespodzianek. Wszelakich dokonań, również nieustannych sukcesów naukowych, edukacyjnych, twórczych i należnej zeń satysfakcji. – ponadto spokoju, beztroski, szczęścia i radości, z całego serca, szczerze, w otoce dobrych wspomnień, po przyjacielsku! Pozdrawiam!

***

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy napływają (...) serdeczne pozdrowienia z nadzieją, że w tych trudnych dniach (....?) pandemii, starcza nam sił fizycznych, psychicznych i duchowych w zmaganiach się ze wszystkimi trudnościami którym musimy się przeciwstawiać. Niech Dobry i Miłosierny Bóg towarzyszy każdego dnia i dodaje mocy.

W związku z tym, że nie nie mamy sposobności spotkać się bezpośrednio - szczególnie wobec tak wyjątkowych okoliczności, w jakich przyszło nam radzić sobie z pandemią -życzę optymizmu, wzajemnej życzliwości, wiary w to dobro i mądrość oraz nadziei, iż najlepsze jest jeszcze przed nami. Ze świątecznymi serdecznościami.

***

Nigdy nie myślałem, że kiedyś doświadczymy czegoś takiego, jak prawdziwa zaraza. Z pewnością świat nie będzie już taki sam. Może w miejscach publicznych będziemy w maskach, nie wiem też, czy kiedykolwiek wróci dawna dobra forma wykładów, które tak lubiłem - w jaki sposób będziemy się kontaktowali ze sobą. Mam nadzieję, że to ogromne dobro i wielki heroizm ludzi walczących o to, abyśmy moli żyć w miarę normalnie, mogli w ogóle przeżyć nigdy nie zostanie zapomniane i może stanie się początkiem jakiegoś opamiętania ludzi, dla których nienawiść i kłamstwo nie tylko, że jest stanem normalnym, ale też jedynym motorem działania.

Mimo tych i wielu innych pytań, a może właśnie ze względu na nie, życzę przeżycia Świąt Wielkiej Nocy w nowy, może nawet jeszcze głębszy sposób niż do tej pory. Niech Wasze Święta (i nie tylko Wasze) będą zdrowe, radosne w takim stopniu jaki tylko jest obecnie możliwy, niech przepełnia je niezachwiana nadzieja na normalną przyszłość, taką w której znów będzie się można cieszyć ze zwykłych, do tej pory tak bardzo niedocenianych chwil, które z perspektywy czasu okazały się chwilami prawdziwego szczęścia. Niech one wrócą i niech te dzisiejsze czasy będą źródłem jakiegoś wielkiego nowego dobra.

***

dziękuję za piękne życzenia. Życzę Panu Profesorowi pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja". Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy i żeby wszystkie życzenia okazały się do spełnienia.

***

Шановний Пане Професоре!
Відділення професійної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України сердечно вітає Вас зі світлим святом Воскресіння Христового! Нехай радісні святкові дні покладуть благодатні початки нових здобутків і
перемог на Вашому життєвому шляху. Бажаємо Вам і Вашій родині у ці весняні дні відчути повноту життя, щедроти рідної землі та родинне тепло. Дякуємо Вам за співпрацю і сердечну підтримку. Нехай Господь дарує вам любов, радість, мир та
злагоду на довгії літа.

***

Smutek wasz w radość się zamieni” (J 16,20)

Święta Wielkiej Nocy są związane z nadzieją na odnowę świata. Mam świadomość, że Święta A.D. 2020 dla wielu z Państwa mogą mieć szczególny charakter. Pamiętajmy jednak o ich podstawowym przesłaniu: Chrystus zmartwychwstał! Światło jest mocniejsze niż ciemność! Życzę Wszystkim radości paschalnej i pogody ducha,

***

„Otrzyjcie już łzy płaczący…”

Niech Ten, który zwyciężył śmierć

Pozwoli nam uwierzyć, że wszystko będzie dobrze!

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

***

Tegoroczne święta Wielkanocne, chociaż tak odmienne od wcześniejszych, nadal niosą przesłanie nadziei i triumfu życia. Z tą nadzieją przesyłam serdeczne życzenia i pozdrowienia

***

życzę wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Zmartwychwstania, oby ten czas był wypełniony miłymi i pogodnymi chwilami z Najbliższymi i stał się okazją do odpoczynku pozwalającego na nabranie sił do nowych wyzwań z jakimi przyjdzie rzeczywistość. Radosnych i spokojnych Świąt.

***

Radosnych Świąt Wielkanocnych, stołu suto zastawionego tradycyjnymi potrawami, przy którym nie zabraknie nikogo bliskiego sercu. Ale przede wszystkim niech w tym podniosłym dniu zagości w sercach Zmartwychwstały Jezus Chrystus i napełni je wiarą, miłością i pokojem. By te święta były czasem duchowej odnowy, wytchnienia i i odpoczynku.

***

odwzajemniając serdeczności, pragnę życzyć wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych, pełnych Wiary, Nadziei i Miłości. Symbolem świąt, które właśnie przeżywamy jest życie, niech Zmartwychwstanie Pańskie pozwoli więc z ufnością patrzeć w przyszłość. A parafrazując znane słowa noblistki, życzę wszystkim, aby obecne nasze doświadczenie było źródłem czułości, pozwalającej dzielić się przeżyciami i wierzyć, że wkrótce będzie normalnie. Niech dzisiejszy czas pozwoli nam na nowo odczytać piękno codzienności.

***

W związku ze zbliżającymi się Świętami Zmartwychwstania Pańskiego proszę przyjąć - w tych epidemicznych okolicznościach - tym bardziej gorące życzenia zdrowych Świąt. Życzę, by poprzedzała je głębia przeżyć Triduum Paschalnego - by niosło ono nadzieję, refleksję nad codziennością i zbliżenie do prawdziwego sensu życia. Niech zagości w sercu Pana Profesora i Rodziny radość Zmartwychwstania, ten wyjątkowy rodzaj radości Wielkiej Niedzieli niosący optymizm, wiarę w lepsze jutro, a nade wszystko doświadczenie miłości Boga i człowieka. Z tradycyjnym: Chrystus Pan Zmartwychwstał !

***

życzę dużo zdrowia, szczęścia, radości i błogosławionych świąt Wielkiej Nocy oraz wszelkich potrzebnych łask przygotowanych przez Jezusa Zmartwychwstałego,

***

Nim zamilkną dzwony


Jeszcze dzisiaj biją dzwony
płacz żałosny płacz strwożony
męka Pańska coraz bliżej
oczy Syna coraz wyżej
wypatrują Ojca.

Jeszcze dzisiaj dzwony płaczą
z żalem gorzkim i rozpaczą
wkrótce siądą do wieczerzy
jeden nie zmówi pacierzy
tylko zdradzi.

Jeszcze dzisiaj mówią dzwony
jak zostanie upodlony
Bóg w ciele człowieka
jaka kaźń i śmierć Go czeka
nim duchem powstanie.

Jutro zamilkną już dzwony
świat zostanie pogrążony
w głuchej ciszy i żałobie
staną warty przy grobie
i wnet zasną.

Znów obudzą ich dzwony
śpiew radosny śpiew natchniony
odkupieniem win śmiertelnych
zatrzaśnięciem wrót piekielnych
powrotem do Ojca.

Nim zamilkną
coraz ciszej biją dzwony
coraz słabiej biją
ludzkie serca.

Krzysztof Kamil Baczyński

***
W związku ze zbliżającymi się Świętami Zmartwychwstania Pańskiego proszę przyjąć - w tych epidemicznych okolicznościach - tym bardziej gorące życzenia zdrowych Świąt. Życzę, by poprzedzała je głębia przeżyć Triduum Paschalnego - by niosło ono nadzieję, refleksję nad codziennością i zbliżenie do prawdziwego sensu życia. Niech zagości w sercu Pana Profesora i Rodziny radość Zmartwychwstania, ten wyjątkowy rodzaj radości Wielkiej Niedzieli niosący optymizm, wiarę w lepsze jutro, a nade wszystko doświadczenie miłości Boga i człowieka. Z tradycyjnym: Chrystus Pan Zmartwychwstał !

***

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, jako Wielkiej Tajemnicy Odrodzenia, wiary w życie, nadziei w odrodzenie i Zmartwychwstanie, oraz cykliczności przynoszącej radość, optymizm i nadającej sens temu, co czynimy, składam Tobie i Twoim Najbliższym życzenia wszystkiego, co najlepsze. Przede wszystkim życzę Wam dużo zdrowia, wytrwałości w tym, do czego jesteśmy zobligowani, w co wierzymy i co nam podpowiada rozum, a także radości z nadchodzącej ożywczej wiosny - rozkwitającej wokół nas, w naszych duszach i ciałach. Niech czas Wielkiej Przemiany zagości też w życiu doczesnym. Dużo pogody i siły!

***
w tym trudnym dla nas wszystkich czasie łączę się z bliskimi mi osobami, polecam ich Panu Bogu, a w tych dniach jako wyraz tej łączności ślę życzenia, by ten czas nie zakrył przed nami tajemnicy zamknięte w świętowaniu Wielkiej Nocy. Życzę, by żyjący Pan umacniał Pana Profesora i najbliższych w nadziei, jaką te święta z sobą niosą. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za doznawane wszelkie oznaki życzliwości doświadczanej ze strony Pana Profesora.

***

Proszę także ode mnie przyjąć najszczersze życzenia zdrowia, wiary i nadziei z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech najbliższe trudne dni będą czasem przebudzenia, przywracania równowagi, czasem harmonii i spokoju. Niech ten bolesny czas stanie się źródłem wzmacniania ducha!

***

Pange, lingua, gloriosi corporis misterium ...

W pierwszym dniu Paschalnego Triduum obchodzimy pamiątkę ustanowienia Eucharystii, lecz pomimo tego, iż jest ona zapowiedzią kaźni Boga-Człowieka za nasze przewiny, wiemy, iż pokonał On śmierć, zmywając winy owe i dając nam także nadzieję na zmartwychwstanie na końcu czasów. Oby w tych dniach wielorakich ograniczeń Chrystus Zmartwychwstały obdarował Bogdanie wraz z Tobą całą Twoją Rodzinę rozlicznymi darami, a nade wszystko odpocznieniem i radością z bycia społem!
A my serdecznie Was pozdrawiamy, pełni zdrowia życząc!

***

Proszę o przyjęcie tradycyjnych Życzeń Świątecznych z wyrazami podziękowania za lata życzliwości i przyjaźni, którą w różne formie Pan nam okazuje. Niech ta Wielkanoc, chociaż inna od wszystkich poprzednich, da nam odwieczną nadzieję, że Światło Zmartwychwstania rozproszy każdy mrok. Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych 2020 roku

***
Co prawda czas niewesoły, ale niech choć na chwilę ustąpi wspomnieniom, które zawsze ponadczasowe. Dużo zdrowia życzę!

***

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy życzę Panu dużo wielkanocnej nadziei, która przyda się nam wszystkim w tym trudnym czasie. Niech te święta – mimo ograniczeń – będą dla Pana spokojne i radosne, przepełnione miłością i dobrymi relacjami z bliskimi, chociażby miały one być tylko przez telefon czy Internet.

***

Kochani, zdrowia i tylko zdrowia na Wielkanoc!! gdyż Wiosna sama się dzieje wokoło,rozkwita kolorami i ptaszki śpiewają, jak gdyby nigdy nic się nie wydarzało .....serdeczności

***

Oczywiście dołączam się jak i pozostali z Państwa do powinszowań z obszaru tak sacrum jak i profanum. Oby się nam wszystkim udało w czasie namysłu świątecznego pochylić także nad kwestia intelektualnej wolności i odpowiedzialności przed Twórcą Universum , dla innych zaledwie i aż Rozumem. . Mam na myśli wszelkie przyczyny które doprowadziły niebezpiecznie do dotarcia przez naród do „ślepego zaułka”. A mając na myśli Odrodzenie postuluje zbiorową emancypację odnowy. Jak zawsze życzę dobrostanu zdrowotnego i duchowo -jakościowego! Wesołych i Pogodnych Świąt !

**

W pierwszym dniu Paschalnego Triduum pragnę przesłać najserdeczniejsze życzenia i dobre myśli, które im towarzyszą. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy proszę przyjąć najlepsze życzenia zdrowia, spokoju i pozytywnego wiosennego nastroju. Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego przyniosą odrodzenie na wielu niwach naszej ludzkiej aktywności, przyniosą duchową radość i otuchę oraz przyczynią się do odrodzenia sił, zmartwychwstania wartości i spraw dla nas ważnych, które często przyprósza pył codzienności. Niech duchowe spotkanie ze Zmartwychwstałym umacnia nas w naszej, chwilami jakże trudnej i wydaje się, pozbawionej nadziei, codzienności. Życzmy sobie życzliwości dookoła, myśli i słów ufnych. Niech będzie to czas serdecznych spotkań i radości przeżywanej bezpiecznie w domach w gronie najbliższych, czas prawdziwej nadziei, która odnawia siły, nadaje sens życia. Niech te Święta upłyną w rodzinnej, pełnej miłości atmosferze. Trwajmy w zdrowiu, sile, wytrwałości, nadziei i i zjednoczeniu.


***
w tych tak trudnych dniach, niech życzenia świąteczne przynoszą choć chwilę refleksji i radości.

***

Życzę, aby czas odrodzenia i powracającego życia utrzymał w mocy nasze marzenia i pokonał obawy. Byśmy potrafili nieść dobro i pamiętać o tym, co ważne umocnieni nadzieją na powrót lepszych czasów doznawali miłości, opieki i wzajemnej życzliwości.


***

Święta Wielkanocne w tym roku są szczególne i uzmysławiają z jednej strony kruchość naszego życia ale z drugiej strony dają pewność że Bóg Zmartwychwstały wszystko może odmienić na lepsze. Więc niech nam towarzyszy Psalm 91 w przepięknej, staropolskiej wersji Jana Kochanowskiego, bo przecież gdy uwierzymy wszystko jest możliwe

"(...) Iżeś rzekł Panu: "Tyś nadzieja moja",
Iż Bóg najwyższy jest ucieczka twoja,
Nie padnie na cię żadna zła przygoda,
Ani się znajdzie w domu twoim szkoda.
Aniołom swoim każe cię pilnować,
Gdziekolwiek stąpisz, będą cię piastować,
Na ręku nosić, abyś idąc drogą
Na ostry kamień nie ugodził nogą. (...)"

***

Zmartwychwstały Jezus objawia nam miłość jako podstawową i najważniejszą rację działania oraz podejmowanych i w praktyce realizowanych decyzji. Nie dziwi zatem, że nasz Patron Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński tak często odwoływał się do miłości, przywołując jej ewangeliczny sens. Pisał: „Nie ma takich sytuacji, w których by jeszcze miłość nie miała czegoś do powiedzenia”, a także: „Czas to miłość”.

U progu Wielkiej Nocy przekazuję najlepsze świąteczne życzenia. Niech wypowiadane uroczyście w niedzielę zmartwychwstania słowa: „Chrystus zmartwychwstał. Prawdziwie zmartwychwstał” będą dla wszystkich źródłem nadziei; niech pogłębią chrześcijańską wiarę i wzmocnią pragnienie miłości otwierającej na Boga i bliźniego. Życzę, aby Święta Wielkanocne był czasem pokoju, ciepła, dobroci, bliskości z innymi, a także pamięci o osobach opuszczonych i oczekujących pomocy. Niech przeżywanie największych i najwspanialszych tajemnic wiary chrześcijańskiej pozwoli doświadczyć prawdziwej radości, jaka płynie ze Zmartwychwstania Chrystusa!

***

Nech sa tak stane aj Tebe aj Tvojim milovaným; nech Pán požehnáva Tvoje cesty vo dni sviatočné i po dni všedné

***

Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Niech Święta Wielkanocne przyniosą radość, zdrowie, pokój oraz wiele wzajemnej życzliwości w tym trudnym okresie. Niech staną się źródłem wzmacniania ducha!

***


Bardzo dziękuję za wiadomość i za piękne życzenia. Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzę Panu oraz Pana Bliskim tego, co dziś jest najcenniejsze, czyli trwałego zdrowia, a także spokoju, pogody ducha i nadziei na lepsze jutro.
Łączę wyrazy szacunku i poważania,

***

dzisiaj przeżywamy tajemnice krzyża i grobu, ale wkrótce Wielkanocny poranek ... Życzę błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy, by były pełne rodzinnej bliskości i miłości oraz nadziei i źródłem siły w pokonywaniu trudów codzienności.

***

życzę dobrych Świąt Wielkanocnych. Chociaż zawsze są one trudne, to dające nadzieję i ogromną radość, niech i tym razem tak będzie. Pamięć o tym co było, co wspólne niech nas wzmacnia na ten trudny czas.

***

Nie umiem być srebrnym aniołem -
ni gorejącym krzakiem -
tyle Zmartwychwstań już przeszło ...

I wiem, gdy łzę swoją trzymam
podczas tej Nocy
zrozumie mnie mały Baranek
z najcichszej Wielkiej Nocy.


- wiele pokoju Bożego na trudne czasy, które przeżywamy (nasi rodzice przeżywali o wiele trudniejsze), i charakterystycznej dla Ciebie aktywności, ale przede wszystkim zdrowia dla całej Waszej Rodziny

***

Święta Zmartwychwstania Pańskiego niech napełnią nas mocą Chrystusa, głęboką wiarą i nadzieją, że po doświadczeniach cierpienia przychodzi zwycięstwo. Z modlitewną pamięcią o Tobie i Twoich bliskich

***

Bóg odrzucił ten kamień

Bóg odrzucił ten kamień jakby nic nie ważył
I wstał tak lekko z grobu,
że na twarzach straży
Nie było widać lęku i zdumienia
Może nie zobaczyli nawet,
że się świat odmienia

Bóg zmartwychwstał,
odwalił groby naszych domów
Gdzie tak już dobrze we śnie dusznym było
I nie przepuścił tej nocy nikomu
Spod ciepłych pierzyn wywlekał nas siłą

Bóg zmartwychwstał,
odwalił groby naszych domów
Byśmy stanęli. Na światło spojrzeli
Byśmy wołaniem wielkim odetchnęli


[Ernest Bryll]

Niech przeżywanie Tajemnicy Zmartwychwstania ożywia naszą wiarę, daje nadzieję i umacnia miłość.

***

Z okazji Świąt Wielkanocnych serdeczne życzenia zdrowia (!), pogody ducha oraz smacznego jajka (święconego tym razem w liturgii domowej)

***
Spokojnych i Zdrowych Świąt Wielkiej Nocy oraz Nadziei, że zaraza zostanie wkrótce opanowana

***

Czas Świąt był zawsze czasem niezwykle przez nas wyczekiwanym. Teraz jest inaczej... towarzyszą różne przeżywane odczucia od radości po lęk. To przeżycie jest nowe i obce. Ale to co jest piękne w takich chwilach to siła przesyłanych życzeń. Życzeń kierowanych do osób dla nas ważnych i o których chcemy pamiętać. Zatem, na świąteczny czas proszę przyjąć ode mnie przede wszystkim życzenia zdrowia, które w tym roku są niezwykle ważne i nośne, ale również życzenia pogody ducha, radości, optymizmu i nadziei na lepszy czas.
***

Niech dni Świąteczne, wypełnione będą obecnością Najbliższych , radością, miłością, spokojem i wiarą w lepsze jutro, - wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze życzę, chociaż czas dla nas wszystkich trudny.

***

proszę przyjąć życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy! Dzielę się nadzieją, że w tych wyjątkowych chwilach będziemy umieli dodawać sobie otuchy, obdarzać się życzliwością i wsparciem, że będzie to dla nas czas wzajemnej troski i solidarności.

***

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy Tobie i Twoim Bliskim życzenia, abyście razem z nami nie tracili nadziei, że wszelkie “plagi” kiedyś się skończą, ale Tischnerowskie wezwanie do “życia według wartości” wymaga codziennego i uporczywego zaświadczania o tym, że przy wartościach skłonni jesteśmy nie tylko stanąć, ale ich bronić, gdy zajdzie taka potrzeba.

***

przyjmij życzenia wielu błogosławieństw jakie płyną od Zmartwychwstałego. Bóg chciał, abyśmy najważniejsze tajemnice naszej wiary celebrowali w tym roku inaczej niż zwykle. Pokazuje nam po raz kolejny, że Jego myśli nie są myślami naszymi, ani nasze drogi Jego drogami.
***

proszę o przyjęcie - na ten wyjątkowy czas Świąt Wielkiej Nocy - życzeń nadziei i optymizmu płynących z faktu Zmartwychwstania Chrystusa. Niech ten świąteczny czas da Nam siłę do podejmowania wyzwań i pozwoli z optymizmem patrzeć w przyszłość. Z zapewnieniem o modlitewnej pamięci w intencji Twojej i Twoich Najbliższych oraz chrześcijańskim pozdrowieniem

***


***

Serdeczne życzenia wielkanocne oby wiosenne i kolorowe oraz sympatycznie spędzone w gronie najbliższych

***

Życzę, aby w tym szczególnym czasie dla nas Wszystkich Chrystus, który jest Dawcą prawdziwego pokoju udzielał wszelkich potrzebnych łask. Niech Ten, który pokonał śmierć daje swoje Błogosławieństwo, moc żywej wiary, w serca wlewa pokój i miłość, które płyną z Jego miłosiernego Serca. Niech Maryja- Matka Zmartwychwstałego Pana darzy nas swoją matczyną opieką w naszej codzienności i wyprasza łaski w dawaniu autentycznego świadectwa o Jej Synu.

***

w tym roku poza moimi życzeniami przesyłam te sformułowane po śląsku przez śląskiego artystę Grzesia Chudego

"no we te świynta (chyba) hazok prziniesie Wōm geszynki prosto do dōm!
Niy trza szukać we ôgrōdku, we lesie tyż niy!
Niy ma źle - bajtle sie Wōm niy zmaraszōm!
Winszuja Wōm uśmiychu - reszta bydziecie mieli ôd inkszych!”

a teraz moje

Życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych 🐣 , dużo zdrowia, pogody ducha, wytrwałości w zmaganiach z przeciwnościami losu, nadziei na szybki powrót do normalności.

***

przede wszystkim zdrowych Świąt, dobrych myśli wypełnionych optymizmem,wiosennej radości i spokojnego (może też i leniwego) czasu w gronie najbliższych - tego wszystkiego w Święta, a po nich samych dobrych zdarzeń

***

na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy przesyłam dla Was życzenia zdrowia i pogody ducha, która przecież w naszej chrześcijańskiej kulturze wypływa z radości Zmartwychwstania Pańskiego. Radujmy się więc także i w tych szczególnych okolicznościach a może tym bardziej, gdyż dzisiaj jesteśmy bliżej doświadczenia ostatecznej Prawdy,

***

Bardzo serdecznie pozdrawiam w tym trudnym i niezwykłym czasie wpisującym w tajemnice tych Wielkich Dni doświadczenie ludzkiego cierpienia i bezradności, co staje się dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem i szansą, bo z Chrystusem przeżyte mogą nas z Nim i w Nim prowadzić do pełni wiary, radości i jedności. Wielu włącza się do podjętej inicjatywy: http://eucharystycznejerycho.pl Tak buduje się duchowa jedność, której wartość mamy szansę na nowo odkrywać i której wszyscy potrzebujemy. Więcej na temat: https://tarnow.gosc.pl/doc/6247646.Pandemia-modlitwy-rozchodzi-sie-na-swiat-szybciej-niz-wirus
Proszę też przyjąć moje życzenia na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Chrystusa

***

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy proszę przyjąć życzenia przed wszystkim zdrowia, ale również wiary i nadziei w tym szczególnym, trudnym czasie. Aby ten czas spędzony w gronie rodziny był dla dla Pana Profesora czasem refleksji nad tym co ważne, umacniania więzi i radości z wzajemnego przebywania. Dobrych, radosnych Świąt.

***

W Noc Paschalną wpatrzeni, choć tylko wirtualnie, w światło poświęconego paschału w Orędziu Wielkanocnym usłyszymy słowa: „O, zaiste błogosławiona noc, w której się łączy niebo z ziemią, sprawy boskie ze sprawami ludzkimi”. Zamknięte oczy Chrystusa na krzyżu, otwarły oczy ludzkości na szansę nowego szczęśliwego życia wiecznego. Potrzebujemy Jezusa i Jego wezwania; „Pokój wam” skierowanego do zalęknionych apostołów w Wieczerniku a dziś w naszych pozamykanych mieszkaniach.
Uwierzmy nadziei i przywracajmy ją zalęknionym i bezradnym. Jezus żyje! Jezus zbawia! Jezus jest z nami i w śród nas! Życzę Paschalnej nadziei, pokoju, zdrowia i obfitych Łask z rąk Zmartwychwstałego Pana

***

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Niech ta podwójnie niezwykła chwila: Świąt Zmartwychwstania w czasie koronawirusa - będzie dla nas owocną lekcją: - pokory wobec ograniczeń naszych i współczesnego świata, - wdzięczności za to, co mamy, a czym nie potrafimy się cieszyć na co dzień, - umiarkowania, które pomaga ograniczyć się do rzeczy niezbędnych, - wiary, która potrafi przetrwać rozłąkę. Najlepsze życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składają

***

nadeszła Wielkanoc, czas prawdy Zmartwychwstania... Życzę nieodmiennej Radości i pogody ducha w tym obecnym "czasie zarazy". Obyśmy wytrwali w zdrowiu i szlachetnej mocy. Serdeczności - -

***

niech Chrystusowe zwycięstwo nas do głębi przemieni i stanie się źródłem niezachwianej nadziei. Większej, niźli trwoga, w którą jesteśmy zanurzeni.

***

Przeżywamy tę Wielkanoc w szczególnych uwarunkowaniach, ale z tymi samymi: wiarą, nadzieją i miłością, które każdego roku są wzmacniane przez zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, złem i cierpieniem. W tegorocznych życzeniach Wielkanocnych życzę, aby Zmartwychwstały Pan w obecnym trudnym czasie stawał się dla nas jeszcze bardziej niż dotychczas płomieniem Wiary, źródłem Nadziei i chlebem Miłości. Z całego serca życzę, złączony w modlitwie, błogosławionych Świąt Wielkanocnych, pozostawania blisko Chrystusa Zmartwychwstałego, a zarazem blisko Rodziny, Współpracowników i Przyjaciół - mimo ograniczeń w możliwościach kontaktów - radosnego spędzenia Świąt Wielkanocnych - pięknych mimo wszystko, radosnych, błogosławionych i nadających sens życiu i ludzkiej pracy Świąt Wielkanocnych - Radosnego Alleluja!

***

przesyłamy życzenia, aby te Święta Wielkiej Nocy Zmartwychwstania w atmosferze których ciągle żyjemy, pozornie "uboższe", bo ogołocone z tradycyjnego nawiedzania grobów Pańskich w kościołach, z poświęcenia pokarmów, hucznej rezurekcji i uroczystego wielkanocnego śniadania w gronie licznej rodziny, ukazały prawdziwą istotę tego, co ciągle jeszcze świętujemy – pamiątki Męki i Śmierci Pana Jezusa i Jego chwalebnego Zmartwychwstania. Życzymy na nadchodzący czas autentycznej radości, pokoju i mocy z tego faktu, że Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

***

Aby nie zakłócać czasu świątecznej zadumy, od Wielkiego Piątku aż do Poniedziałku Wielkanocnego - nie będę publikować żadnych nowych treści.

Alleluja!