23 grudnia 2020

Radujmy się z narodzin Jezusa Chrystusa!

 Jak każdego roku dzielę się życzeniami, które płyną z różnych stron, od wielu wspaniałych Osób, Uczonych, Bliskich, Przyjaciół, Studentów, Doktorantów, Nauczycieli, Twórców Kultury, także medialnej. To także dla Was są te życzenia. 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia kieruję najserdeczniejsze życzenia, by betlejemska gwiazdka sprawiła uśmiech i niosła pokój. Niech się darzy nie tylko w tak pięknym okresie,  a nadchodzący czas obdarzy cudnymi chwilami bycia razem -  w przyjaźni, miłości, szacunku i wierze w ludzkie i boskie DOBRO. 

Niechaj wszystkie spotkania niosą szacunek, życzliwy uśmiech, a także pomocną dłoń, by nie zabrakło ludzkiej obecności i miłości, gdy ta Maleńka Miłość ma zagościć wśród nas.

Dużo zdrowia, sił i nadziei na lepszy Nowy Rok 2021  


Władze Uniwersytetu Łódzkiego 

zbliża się czas Bożego Narodzenia, czas radości, serdeczności i dzielenia się dobrem. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że dla większości z nas był to trudny rok, momentami bardzo trudny. Tym mocniej życzymy wszystkim zdrowia, spokoju i dużo, dużo lepszego roku 2021. Bądźmy wciąż razem, wspierajmy się, bądźmy otwarci na drugiego człowieka. To nasza największa moc! Wszystkiego dobrego!


Ladies and Gentlemen, Dear Employees,

Students, Graduates and Friends, Christmas time is coming - the time of joy, cordiality and sharing all the good which lies inside us. We are aware this year was tough for most of us, at times very hard. All the more we wish You good health, peace and far, far better year 2021. May us still be together, be open and support one another. This is our greatest power!

All the best!W nieco innej niż zazwyczaj atmosferze, ale i tak pełnej nadziei, chcę przekazać wyrazy pamięci i życzenia Bożonarodzeniowe. Życzę Panu i Najbliższym, by ten czas niepokojów i zawirować oświecało Boże Światło – Jezus Chrystus. Niech niesie z sobą radość i nadzieję wyzwolenia z wszystkiego, co nas ogranicza. Z zapewnieniami o modlitwie wyrażam też Panu Bogu wdzięczność za dobro, które Pan Profesor wnosi w nasze środowiska.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć życzenia radosnych Świąt, w pogodzie ducha, miłości oraz wspólnocie najbliższych i przyjaciół.

Przyjmijcie proszę moje gorące życzenia zdrowych, bezpiecznych i spędzonych w uroczystej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia Anno Domini 2020. Niech ten wyjątkowy i podniosły czas stanie się źródłem siły i mądrej obserwacji wzburzonego świata wokół nas, podpowie ciekawe rozwiązania wyzwań, które pojawiają się na Waszej drodze oraz przyniesie nietuzinkowe pomysły, aby każdy dzień potwierdzał, iż w to, co się angażujecie, ma sens. 

Niech dar Betlejemskiej Nocy wypełni serce pokojem i radościąa Boża moc towarzyszy przez wszystkie dni Nowego Roku! Życzę, by każde spotkanie
z Nowonarodzonym 
dawało siłę do pokonywania codziennych trudności.Życzę Wam wiele codziennej radości oraz odkrywania piękna w rodzinnym zaciszu, jak i domowym twórczym zamieszaniu.

Korzystając z okazji chciałbym raz jeszcze złożyć Panu Profesorowi życzenia Wesołych, Rodzinnych, Spokojnych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz Wszelkiej Pomyślności w Nowym Roku, który - miejmy nadzieję - okaże się dla nas wszystkich znacznie bardziej łaskawy niż ten, który zmierza obecnie ku końcowi.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia i odpoczynku od trosk dnia codziennego, atmosfery pełnej miłości i nadziei oraz optymizmu i radości w Nowym Roku.


Proszę ode mnie przyjąć najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne. Niech Boże Narodzenie będzie dla Pana radosnym czasem spędzonym w gronie Bliskich, a Nowy Rok przyniesie pomyślność we wszelkich zamierzeniach.


Niech te Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą spokój i miłość. Życzę, aby każda chwila tych Świąt była magiczna i spędzona w gronie Pana Najbliższych, a Nowy Rok 2021 był pełen sukcesów oraz realizacji osobistych zamierzeń.


Zawsze ten czas był dla mnie wyjątkowy, magiczny i nastrajał do wielu refleksji. Dzisiaj nabiera jeszcze bardziej szczególnego znaczenia. Życzę dużo zdrowia i błogosławieństwa dla Pana Profesorze i dla wszystkich, którym będzie dane dzielić radość bliskości z Panem.


w imieniu własnym i całej społeczności Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego życzę Państwu, aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były dla Państwa i Państwa Bliskich czasem spokoju, szczęścia i radości, ale przede wszystkim życzę Państwu dużo zdrowia. To, mogłoby się wydawać wyświechtane życzenie, dziś ma szczególną wartość. Życzę także Państwu łaskawego 2021 roku. Aby był on nie tylko lepszy od tego, który za chwilę będziemy żegnać, ale także aby przyniósł on nam wszystkim nowe możliwości i inspiracje do budowania lepszej przyszłości.


Przesyłam serdeczne świąteczne życzenia. Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia są szczególne, ale niezmiennie dają nadzieję na lepsze i pomyślne jutro. Przesyłam więc życzenia zdrowia i wszelkiego dobra na ten niełatwy i osobliwy czas.


Nadchodzą trudne Święta i nieprzewidywalny Nowy Rok. Niech wszystkim Państwu w czasie Świąt Bożego Narodzenia i długo po nich towarzyszy, co oczywiste, zdrowie – niezawodne, solidne, krzepkie – ale także poczucie bezpieczeństwa i płynący z niego spokój. Niech nie opuszcza Państwa nadzieja, że prędzej czy później – może prędzej – świat powróci przecież do normalności! Niech rok 2021 będzie miesiąc po miesiącu – bez trosk i zmartwień – wypełniany twórczą pracą i jej trwałymi owocami!


W tym przedświątecznym czasie proszę przyjąć życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, wielu sukcesów w pracy zawodowej, zadowolenia z podjętych wyzwań, pogody ducha i spełnienia wszelkich marzeń, także w życiu osobistym.


Z okazji i na okoliczność zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2021 Roku – proszę przyjąć serdeczne, przyjazne i przyjacielskie życzenia. W kolorze nadziei. Niechaj tym razem spełnią się ku tęsknym oczekiwaniom, sprawiając radość i szczęście nam Wszystkim. A wyjątkowe Dary Betlejemskie niech pozostaną nie tylko wypatrywane, wyczarowane, niech ukoją nas rzeczywistością, zastygając w naszych sercach i umysłach normalnością, taką jak kiedyś.

Życzę Panu, Panie Profesorze, a także Najbliższym wszelakich marzeń spełnienia, tych zawodowych, twórczych, osobistych i tych najskrytszych, najbardziej wyczekiwanych. Także zdrowia i pogody ducha, czasu beztroski, wypoczynku, radości przy świątecznym stole. Nadal wielu sukcesów twórczych i należnej zeń satysfakcji oraz pomyślności we wszystkich poczynaniach – szczerze i z życzliwością.

okazji Świąt Bożego Narodzenia składam najserdeczniejsze życzenia wielu dobrych przeżyć, ciepłych, rodzinnych spotkań oraz  zdrowia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2021 Roku z nadzieją, że będzie dla nas wszystkich lepszy i szczęśliwszy. 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wielu głębokich i radosnych przeżyć, zdrowia i nadziei oraz wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości  w każdym dniu


radosnego przeżywania Świat Bożego Narodzenia oraz zdrowia i pomyślności w Nowym 2021 Roku  
W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.  W imieniu moich Koleżanek z Zakładu [...] i swoim przesyłam życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów.  


Ze swej strony przesyłamy najlepsze życzenia - niech ten błogosławiony czas przeżywania Tajemnicy Narodzenia Zbawiciela będzie dla nas wszystkich czasem zadumy i zadziwienia nad tym, jak Bóg umiłował świat, że Syna swego dał, abyśmy mieli życie. Życzymy też radości i pokoju serca, bliskości z Panem i z ludźmi, wzrostu do pełni człowieczeństwa. Życzymy też oczywiście zdrowia, co w tych czasach nie jest banalnym życzeniem oraz miłego czasu rodzinnego, aby można było odpocząć i nabrać sił na nowy zapewne wymagający hartu ducha nowy rok. 

Шановний Пане Професоре,

Від Національної академії педагогічних наук України і від мене особисто прийміть найщиріші вітання з Різдвом Христовим і Новим роком!

Зичу Вам, Вашій родині, високопрофесійній команді Комітету педагогічних наук Польської академії наук здоров’я, родинного затишку, добробуту,  наснаги в усіх  справах і  починаннях!

Нехай Різдво Христове наповнить серця любов’ю, надією і вірою, а  2021 рік  буде  роком здійснення всіх задумів і сподівань!

  З глибокою повагою,
Z serdecznością i ciepłem o Was w tej chwili myślę i do Wszystkich myśl ślę 
radości z corocznego wzruszenia Bożego Narodzenia, 
w gronie najbliższych kolędowania, smakołyków kosztowania,
szampańskiego Roku całkiem Nowego  zainaugurowania . 
Choć rym częstochowski - to w pełni autorski


Jest mi jednak niezmiernie miło Tobie i Twojej rodzince życzyć pełnych w radosne i budujące przeżycia święta Narodzenia Pańskiego. Niech te wyjątkowe w swojej wymowie i tegorocznym kontekście święta przyniosą pod choinkę wiele ciepła i pogody ducha a także nadziei oraz sił do realizacji wszystkich przedsięwzięć.  Zdrowia i pokoju! Z serca życzę i cieszę się na radosne spotkanie w 2021 O gwiazdo betlejemska zaświeć na niebie mym

I pozwól uwierzyć, że Bóg jest, kocha nas i działa.

Zdrowych, Spokojnych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

oraz Szczęśliwego Nowego 2021 Roku

Z okazji świat Bożego Narodzenia przesyłam najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask bożych, zwłaszcza radości i pokoju, zdrowia i pomyślności. Z wyrazami oddania w Panu


Z okazji nadchodzących Świąt i Nowego Roku, życzę Państwu i Państwa Bliskim przede wszystkim zdrowia, wytchnienia od codziennej rutyny oraz szybkiego powrotu do rzeczywistości bez pandemii.Nawiązując do załączonej ilustracji, niech każda bombka na choince wiąże się z choć jednym marzeniem, które spełni się Państwu w Nowym Roku; światełko przy covidowym aniołku niech przypomina o tych, którzy odeszli w ostatnich trudnych czasach oraz skłania nas do dbania o bezpieczeństwo własne i innych; a warzywny Mikołaj niech przeniesie Państwu zdrowy apetyt na życie i radość nie tylko na świąteczne dni!Pragnę moim obecnym i byłym wykładowcom złożyć życzenia.
Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Zdrowego Spokojnego
Nowego Roku. Niechaj ten Nowy Rok- przyniesie rozwiązanie na nasze wszystkie problemy.
W raz z nadejściem Nowego roku, abyśmy mogli spotkać się na Uniwersytecie.
 Byśmy byli wolni i cieszyli się jak kiedyś - wspólnie swoim towarzystwem odwzajemniając
życzliwości, których Każdy z nas potrzebuje. 

Proszę przyjąć życzenia wspaniałych, przepełnionych miłością i radością ze wspólnego przebywania Świąt Bożego Narodzenia, a na Nowy Rok dużo zdrowia, energii, siły, samych dobrych ludzi wokół oraz szybkiego powrotu do normalności...

Przekazuję nasze życzenia na ten wyjątkowy w roku czas. Wyrażam je słowami Poetki - Aleksandry Bacińskiej, która 15 grudnia br. opublikowała taki tekst:

W tym roku

W tym roku też nie będzie biało
Śnieg o nas znów zapomni
Nie schowa się pod puchem gałąź
Nie poda zimie dłoni

Kolędo to niedobry czas dla ciebie
Kolędo wybacz, że tak się cieszę
Kolędo, ty z jodełki zrobisz grzebień
I potargany czas nam uczeszesz

Uśmiechniesz się świąteczną do nas kartą
Codziennie mrugniesz światełkiem od święta
Są jeszcze ludzie, których kochać warto
I słowa, których nie warto pamiętać

W tym roku też nie będzie biało
I radość nie zawita
Nadziei mniej niż by się chciało
No i co z tego, pytam

Kolędo, to niedobry czas dla ciebie
Kolędo wybacz, że tak się cieszę
Kolędo, ty z jodełki zrobisz grzebień
I potargany czas nam uczeszesz

Uśmiechniesz się świąteczną do nas kartą
Codziennie mrugniesz światełkiem od święta
Są jeszcze słowa, które kochać warto
I ludzie, których nie warto pamiętać

A jeśli chcesz przy wigilijnym stole
Wypełnić przestrzeń po człowieku pustą
To odpuść mu i wolnej pozwól woli
Otworzyć oczy zaślepionym ustom...Najserdeczniejsze życzenia, Cudownych Świąt Bożego Narodzenia, Rodzinnego ciepła i wielkiej radości, Pod żywą choinką zaś dużo prezentów, A w pięknej duszy wiele sentymentów. Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie mija 


Serdeczne Życzenia przede wszystkim zdrowia, a również pięknych chwil i ciepłych wzruszeń w czas Narodzin Zbawiciela pośród miłych Ci osób i stworzeń. I pamięci dobrej o tych, którzy pamiętają.

Gloria in excelsis Deo!

zdrowych, radosnych, pogodnych, szczęśliwych i pełnych łask świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa oraz wszelkiego dobra i błogosławieństwa Bożego w zbliżającym się Nowym 2021 Roku
Шановний Пане Професоре!

Відділення професійної освіти і освіти дорослих, НАПН України від щирого серця вітає Вас  із благодатним Різдвом Христовим та Новим 2021 роком!

Сердечно дякуємо Вам за допомогу і підтримку у реалізації наших спільних творчих планів, спрямованих на розвиток українсько-польської/польсько-української  наукової співпраці.

Нехай Різдво Христове принесе Вам і Вашій родині здоров’я і благополуччя, щастя і добробут, а Новий рік щасливою зіркою увійде у Вашу оселю та наповнить Ваше серце надією й оптимізмом!

Радіємо Вашим творчим здобуткамsnow і зичимо Вам родинного благополуччя, миру, злагоди, достатку, прихильності долі та невичерпного джерела життєвої енергії.

Przyjmij od nas najserdeczniejsze życzenia Świąteczne dla Całej Twojej Rodziny. Jasność, mimo że czasami się skrywa, zawsze będzie bardziej znacząca niż ciemność. Bądźcie zdrowi i do zobaczenia w Nowym 2021 Roku.
dovoľte, aby sme Vám popriali krásne a pokojné prežitie Vianočných sviatkov v kruhu najbližších a do Nového roku 2021 🌲veľa milostí, šťastia, zdravia, pohody a života bez obmedzení

Et Verbum caro factum est, et habitavit in nobis.

Na osobistym planie życzę Tobie i Twoim Najbliższym radości świątecznego Czasu Narodzenia Pańskiego, odpoczynku krztynę i zdrowia niezachwianego, chcąc też na planie zawodowym życzyć Tobie, by Twoje "pedagogiczne słowa" nie tylko się "materializowały", ale by "zamieszkały" na trwałe w życiu edukacyjnym tego kraju. By się prawdziwie - jako tego godne - "wcielały"! Błogosławieństwa Bożego!


Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składam wraz z rodziną serdeczne życzenia zdrowia, bezpieczeństwa, pogody ducha oraz chwil zasłużonego odpoczynku w świąteczne dni. Niech nowy 2021 rok przyniesie dalsze sukcesy zarówno w przedsięwzięciach naukowych, jak i na pozostałych polach. Mam również nadzieję, że niesprzyjające warunki w otoczeniu przeminą i powrócą okazje do spotykania się nie tylko w świecie wirtualnym, ale i rzeczywistym.přeji Ti pokojné Vánoce, klid a pohodu a negativní nový rok 2021 ("covidově"). Ein gesegnetes Weihnachtsfest und alles Gute für ein besseres Jahr 2021 

Niech ta magiczna moc Wigilijnego Wieczoru przyniesie pokój, a Nowy Rok obdaruje nas pomyślnością i szczęściem. 
z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzę zdrowia i radości. Dołączam kartkę świąteczną UJ, która dla wielu z nas jest wyjątkowa i dzielimy się nią z innymi. Z wyrazami szacunku i wdzięczności, Bardzo dziękujmy  za życzenia Bożonarodzeniowe. Odwzajemniamy je, życząc Tobie i Twojej Rodzinie wszelkiego dobra i nadziei, jakie zawsze niosą ze sobą  Święta Bożego Narodzenia, a zbliżający się Nowy Rok niech  przyniesie Wam  tak zapewne oczekiwany powrót do normalności. Nade wszystko jednak życzymy Wam wszystkim dobrego zdrowia. Z serdecznymi pozdrowieniami.W tym trudnym czasie pandemii, gdy tęsknimy za tym, co normalne, Bóg
przychodzi do naszego życia w małym, bezbronnym Dziecku, które
potrzebuje naszej miłości, troski i opieki. Jednak w rzeczywistości to
Nowonarodzony Jezus przynosi nam pokój, wolność, miłosierdzie i nadzieję
na to, że najlepsze jeszcze przed nami. Otacza nas swoją miłością i
czeka aż odrzucimy to, co błahe i pochylimy się nad żłóbkiem, aby
zachwycić się Jego obecnością.


"Niemowlę leżące w ubogim żłóbku: oto Boży znak. Mijają wieki i
tysiąclecia, ale znak pozostaje i przemawia również do nas, mężczyzn i
kobiet trzeciego tysiąclecia. Jest to znak nadziei dla całej rodziny
ludzkiej; znak pokoju dla tych, którzy cierpią z powodu wszelkiego
rodzaju konfliktów; znak wolności dla biednych i uciśnionych; znak
miłosierdzia dla tych, którzy zamknięci są w błędnym kole grzechu; znak
miłości i pocieszenia dla każdego, kto czuje się samotny i opuszczony.
Jest to znak mały i delikatny, skromny i milczący, ale bogaty w moc
Boga, który z miłości stał się człowiekiem" (św. Jan Paweł II).


W imieniu wspólnoty akademickiej KUL, a szczególnie Wydziału Nauk
Społecznych życzę Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia pełnych
wzajemnej miłości, zrozumienia i dobroci oraz zatrzymania się nad cudem
Bożego Wcielenia, a także szczęśliwego Nowego - 2021 - Rokuz okazji Świąt Bożego Narodzenia przesyłam Tobie serdeczne życzenia - wszelkiej pomyślności, zawsze nadziei i wiary - mądrych i dobrych ludzi wokół - a w Nowym Roku realizacji planów i zamierzeń - zaś w tym czasie szczególnym - przede wszystkim zdrowia.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wielu głębokich i radosnych przeżyć, zdrowia i nadziei oraz wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości  w każdym dniu
życzy Tobie  i najbliższym.

Szanowny Panie Profesorze, z okazji Świąt i Nowego Roku życzę jak zwykle 😊 siły, dzięki której jednoczy Pan nasze środowisko pedagogiczne, zdrowia aby moc realizować swoje plany i marzenia. A  w Nowym Roku powrotu do cudnych bezpośrednich relacji, serdecznie ściskam i pozdrawiam

przyjmij serdeczne życzenia pogodnych i radosnych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA dla wszystkich zgromadzonych przy Twoim wigilijnym stole. W tym roku trudno dobierać słowa do życzeń, więc posłużę się fragmentem wiersza Jana Kasprowicza:
Przy wigilijnym stole,
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty.
    Z okazji zbliżającego się NOWEGO ROKU życzymy Tobie i Twoim Bliskim przede wszystkim zdrowia, siły i wytrwałości w pełnieniu Twoich ról, poczucia sprawstwa w misji, którą udaje się Tobie realizować.


W związku z rozpoczynającymi się Świętami Bożego Narodzenia życzę Tobie i Twoim najbliższym Błogosławionego świątecznego czasu, pełnego refleksji i zadumy ale także radości i ciepła płynącego z obecności tych, których kochamy - życzę także udanego Nowego 2021 roku w zdrowiu i życiowej satysfakcji

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przesyłam najserdeczniejsze życzenia zdrowia i spokoju, a że to na pewno inne święta, niż te, które znamy i - jak głoszą badania społeczne - kochamy, pozwalam sobie dołączyć ten anonimowy, ale myślę, że wart chwili uwagi wiersz. 
Wszystkiego dobrego!

Modlitwa na Boże Narodzenie 2020

Panie Jezu słodki z ubogiej stajenki,

Synu ukochany Najświętszej Panienki

Jezusiczku, kieby rękawiczka mała,

którego litości czeka ludzkość cała,

zlituj się nad nami i nad naszym światem,

nad Ojcem, nad Matką, nad Siostrą, nad Bratem,

bośmy pogubieni, bośmy zastraszeni, bośmy podzieleni,

bo nam wiary brakuje, że się coś odmieni.

Wirus nas zabija, lecz nienawiść żywym umierać nam karze.

Maski kryją złe usta, bez uśmiechu twarze.

Domy, szkoły pod kluczem – nic, gdy dusze i oczy dla innych zamknięte,

i sądami, nie sercem bronią, co z Twej łaski poczęte,

i Twój kościół się chwieje, grzechem przytłoczony -

wszystko na Twej głowie Maleńki, Nowonarodzony.

W swej małości, grzeszności, lecz z serca wiernego

składam pod Twym ołtarzem z sianka uwitego,

gdy trzy pory minęły, gdy przed nami zima,

pokorną modlitwę poety-anonima.


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego 2021 Roku, najserdeczniejsze życzenia uczucia nieskrępowanej radości, szczerej miłości i poczucia szczęścia oraz obfitości łask, które niech Nowo narodzone Dziecię Boże (lub los) wniesie w życie. W obecnej sytuacji, także  przetrwania w zdrowiu. Niech Święta i Nowy Rok przyniosą tak potrzebne poczucie bezpieczeństwa i spokoju, dając jednocześnie Radość i Miłość, którymi warto się dzielić, Przyjaciół, z którymi chce się być, Nadziei, bez której nie można żyć oraz Poczucia Spełnienia, które zawiera w sobie wszystko, co ważne (i zatrzymania czasu, który jest coraz bardziej niepohamowany).


Wśród nocnej ciszy pragnę Tobie i Twoim Najbliższym przesłać najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele refleksyjnych, ale i radosnych chwil w rodzinnej atmosferze oraz refleksji dotyczącej minionego okresu (szczególnie trudnego, kiedy świat spowity jest pandemią) i planów oraz nadziei na przyszłość. To czas wytchnienia, bliskości oraz obdarowywania siebie wzajem życzliwym, serdecznym słowem.

Pragnę złożyć życzenia nasyconych ciepłem, serdecznością oraz rodzinną i przyjacielską bliskością Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym roku zdrowia, nadziei na wszystko co budujące, wszelkiego dobra dla ciała i ducha i tylko pomyślnych nowin. Do tego zadowolenia z życia i wielu szczęśliwych chwil, które są życia słodyczą.

Życzmy sobie życzliwości dookoła, myśli i słów ufnych. Niech będzie to czas serdecznych spotkań i radości przeżywanej bezpiecznie w domach w gronie najbliższych, czas prawdziwej nadziei, która odnawia siły, nadaje sens życia. Niech te Święta upłyną w rodzinnej, pełnej miłości atmosferze.

Trwajmy w zdrowiu, sile, wytrwałości, nadziei i zjednoczeniu. Spokojnych, pełnych ciepła i dobrych myśli Świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym 2021 Roku. Proszę o przyjęcie najlepszych życzeń, a wraz z życzeniami świątecznego muzycznego upominku.


Nietypowe trochę te Święta, nie wiemy jak to się wszystko potoczy, co nas czeka w kolejnych miesiącach i latach – ale zapomnijmy na chwilę o tym co było trudne, nie martwmy się przyszłością. Niech te święta dadzą wytchnienie, dadzą odpoczynek, dadzą pokój i radość z bycia razem z najbliższymi. Niech dadzą nam nadzieję, która niech nigdy nie gaśnie – wszak nie może być tak, i nie będzie tak, aby noc zapanowała nad światem, po każdej nocy nastaje dzień, po każdej burzy świeci słońce. Niech w Waszych sercach mocnym blaskiem rozbłyśnie Gwiazda Betlejemska i niech Wam błogosławi ten, który przychodzi na świat w Betlejemskiej Stajence. Życzę dużo zdrowia i spokojuW ten szczególny Świąteczny Czas Narodzin Dobra i Radości Serc pełny rodzinnego ciepła, spokoju  i bliskości Proszę przyjąć życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz Nadziei na lepszy nadchodzący Nowy Rok

Życzę zdrowia, żadnych problemów z wirusami, a zwłaszcza potrzebnych sił w pracy naukowej i dydaktycznej oraz w życiu osobistym i rodzinnym. Wraz z pozdrowieniami dla całej Rodziny i Bliskich życzę miłych dni we wspólnocie rodzinnej – mimo ograniczeń. Niech Boże Dziecię hojnie obdarzy Wszystkich swoim błogosławieństwem. Z wdzięcznością i życzeniami wspartymi modlitwą