czwartek, 4 marca 2010

MATMA – zobacz, jakie to proste, funkcjonalne i przyjemne

Słowa uznania należą się dyrektorowi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej prof. Krzysztofowi Konarzewskiemu, który uruchomił kampanię multimedialną (TV4 i http://www.interklasa.pl) mającą na celu zainteresowanie młodego pokolenia wartością matematyki w naszym codziennym życiu. Dzięki środkom unijnym zostało przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną 75 krótkich filmów edukacyjnych, które stanowią znakomitą pomoc w nauce i usystematyzowaniu wiedzy z tego przedmiotu przed maturą.

Od 15 lutego br. można codziennie o godz. 18.55 w TV4 oglądać kolejne filmy cyklu z tego cyklu, zaś po ich emisji spoty są dostępne w portalu Interklasa.pl. Warto zajrzeć na tę stronę także wówczas, gdy nie musimy już zdawać egzaminu z matematyki. Każdy ze spotów jest znakomitym przykładem na to, jak można uczynić edukację czymś przyjemnym, atrakcyjnym i nie zagubić przy tym walorów mądrości. Jedyną słabością są problemy techniczne z tzw. buforowaniem danych. Być może konieczne jest tu jakieś wsparcie technologiczne portalu.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Jasne!Jak na kanale o sladowej oglądalności między reklamą piwa a reklamą wybielacza jakaś panienka lub chłopczyk powie,że matematyka jest ważna, fajna i potrzebna to od razu tłumy się rzucą do jej studiowania;-)

Anonimowy pisze...

Anonimowy, gdybyś chociaż zobaczył jeden z tych filmów, to może nauczyłbyś się czegoś w życiu, bo poza gderaniem i pieniactwem już na nic innego ciebie nie stać. Ciekawe, co ty robisz, by ktoś polubił matematykę? Pewnie nie masz na to czasu, ani kompetencji, bo potrafisz jedynie żłopać piwo i ... narzekać na tv. A liczyć potrafisz?

Pilot pisze...

Witam,
zapraszam pana profesora do zapoznania się z przynajmniej lekko kontrowersyjnym tekstem na temat zamieszczonym w Studio Opinii pod adresem: http://alfaomega.webnode.com/news/bogdan%20mi%C5%9B%3a%20nie%20do%C5%9B%C4%87%2c%20%C5%BCe%20drogo%20i%20%C5%BAle%2c%20to%20jeszcze%20z%20b%C5%82%C4%99dami/

PEDAGOG - ŚLIWERSKI pisze...

Przypomina mi to skecz wygłaszany w okresie PRL przez Z. Laskowika, gdzie zamiast mówić, że jedno koło się zepsuło, lepiej jest powiedzieć, że trzy są dobre. Minęło tyle lat, a my nadal, uporczywie chcemy zaprzeczać wszelkim innowacjom, nowościom, próbom uczynienia edukacji przyjazną i funkcjonalną. Widzimy źdźbło trawy w cudzych oczach, ale belki we własnym - nie.

Anonimowy pisze...

Innowacje?!
Wprawdzie to faza beta serwisu, jednak z założenia to portal wolny, więc zapraszam entuzjastów edukacji do wspólnego tworzenia!

http://zie.mixxt.org/

coś do dodania?krytyka?wsparcie?zapraszamy!

PEDAGOG - ŚLIWERSKI pisze...

Anglicy od dawna wykorzystują nie tylko telewizję, ale także portale internetowe do promowania nauki i aktywnych metod uczenia się. Tam nie ma - jakże typowej dla polskiego środowiska - repulsywnej agresji wobec tego typu rozwiązań i dyskredytowania inicjatyw sprzyjających popularyzacji wiedzy.
http://www.teachers.tv

Anonimowy pisze...

Żal.....