02 kwietnia 2021

Nsjserdeczniejsze życzenia
Czas zawiesić blogowanie na okres świąt Zmartwychwstania Pańskiego.     

            Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia - zdrowia i optymizmu we wszelkich poczynaniach, by spełniło się ukryte w wydarzeniu wielkanocnym zmartwychwstanie, przemienienie i uwielbienie człowieka. Niech otwierająca się droga do życia w pełni umacnia naszą wiarę, włącza w nasze serca nadzieję i odnawia miłość. Z życzeniami paschalnego optymizmu, by realizował się sens zmartwychwstania i umacniał nas w zmianie dotkniętego pandemią życia! 


Dzielę się nadchodzącymi życzeniami z Czytelnikami bloga, gdyż adresowane do mnie są także częścią wspólnej aktywności dla dobra polskiej edukacji, nauki, a szczególnie zmieniającej się pedagogiki i jej kadr naukowych. Z radosnym Alleluja!  


*** 
Życzę dobrego Wielkiego Tygodnia i radosnej Niedzieli Zmartwychwstania - szczęśliwych Świąt Wielkanocnych! Niech czas nadchodzących Świąt wniesie obok nadziei i wiary w lepsze jutro, dużo radości z budzącej sie do życia wiosny, ciepła słonecznego i wypoczynku by tym wszystkim się cieszyć.

*** Życzę dużo zdrowia i spokoju i choć trochę odpoczynku w nadziei na odrodzenie sił duchowych i fizycznych do nowych wyzwań. Ściskam w Wielkim Tygodniu Zmartwychwstania Pańskiego 
*** 

Korbáč, vodu, kraslíc moc, nech prinesie Veľká noc. 

Zdravie, šťastie, úsmev v tvári, želáme vám k sviatku jari. 
K novej jari veľa sily, aby ste vy dlho žili a chorobu porazili.
Na Veľkú noc treba vody, spokojnosti aj pohody. 
Milostiplné a požehnané Veľko

Milostiplné a požehnané Veľko

nočné sviatky*** 


Święta szczególne, zatem niech Zdumiona oraz zasłuchana w słowa Pana - Maria Magdalena 
będzie dla nas przykładem, aby wciąż, jak Ona, głosić: Pan Zmartwychwstał i to mi powiedział...  Pragnę życzyć Panu i Pana Bliskim błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Bożego pokoju, zdrowia, spokoju i pomyślności


*** Prosze przyjąć dla Pana i  całej Rodziny radosnych, pełnych darów bożych Świąt Wielkanocnych, wytchnienia od pracy.


***
Życzenia spokojnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, Świąt Wielkanocnych
oraz wiosennego nastroju 


***

Radosnych Świąt Wielkanocnych życzę – oby były czasem wytchnienia, odpoczynku i spokoju. Oby niosły nadzieję na lepszą przyszłość, dawały radość  i nie szczędziły uczuć wszelakich.

Zajączek niechaj się prześciga pomysłowością z Mazurkiem, niech urzekają i czarują wszystkich kolorowe Pisanki. Niech Dyngus zwaśnionych pogodzi, studząc wokół zapędy i niepokoje, a Szczęścia, Dostatku i Miłości także niechaj wokół nie zbraknie, aż do następnej Wielkiej Nocy.

Panu, najbliższym i wszystkim przez Pana kochanym mnóstwo serdeczności wraz z życzeniami, by powracająca do życia natura stanowiła natchnienie, odnowiła wiarę, wniosła nadzieję na czas wreszcie szczęśliwy i beztroski. Dużo zdrowia, jeszcze więcej radości i oby Opatrzność nie poskąpiła też bogactwa i pomysłowości w spełnianiu Pańskich marzeń!


***

Ja także proszę o przyjęcie serdecznych życzeń dla Ciebie i Twoich bliskich, z dywanem. Wszystkiego dobrego 

*** 

Шановний Пан Професор звичайний, Доктор хаб., Почесний доктор НАПН України Богуслав Сліверський!

 

ZdrowychpogodnychŚwiątWielkanocnych

pełnychwiarynadziei i miłości.

Radosnego, wiosennegonastroju,

serdecznychspotkań w gronierodziny

i wśródprzyjaciół

orazwesołego «Alleluja».

У цей світлий день Воскресіння Христового Відділення професійної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України бажає Вам незламної віри, світлого та мирного майбутнього, міцного здоров'я, добра, злагоди та Божого благословіння! Нехай це cвято допоможе згуртувати кожного з нас навколо давніх християнських цінностей – доброти, терпимості, милосердя та любові до ближнього.Хай Великодні дива надихають кожного з Вас на добрі та праведні вчинки, наповнюють радістю та коханням Ваші серця, а непереможний дух надії додасть Вам сили та енергії для нових добрих та корисних справ!

Дуже дякуємо за красиву і плідну співпрацю на ниві освіти і педагогічної науки України і Республіки Польща!

З найкращими побажаннями

від Відділення професійної освіти і освіти дорослих

Національної академії педагогічних наук України

Академік-секретар      Професор Нелля Ничкало

Вчений секретар             Валентина Гордієнко*** 

pogodnych i spokojnych  Świąt Wielkiej Nocy, zdrowia, pogody ducha na co dzień, i mimo wszystko wiosennego nastroju


***

Dobrych Świąt i obyśmy kolejne, w zdrowiu i spokoju, spędzali już zgodnie z tradycją wspólnie i blisko.

***radosnych i pełnych rodzinnego ciepła  Świąt Wielkiej Nocy. Niechaj atmosfera tych wyjątkowych dni będzie zawsze z nami w naszych zmaganiach z codziennością.

*** 

życzę wielu chwil refleksji nad trudnym czasem, który przeżywamy, ale i nadziei, którą niesie Wielka Noc. Niech serdeczna rodzinna atmosfera przynosi duchową radość i otuchę, przypływ sił twórczych.

*** 

Życzę odrobiny odpoczynku świątecznego, jak też radosnych – mimo wszystko!!!, błogosławionych i zdrowych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, nowych mocy twórczych i miłego klimatu w spotkaniach rodzinnych.

***

Życzę  dużo zdrowia i mocy ducha, abyśmy, nie tylko na Święta, doświadczali wzajemnej życzliwości i zrozumienia, pokoju serca, siły nadziei i wszelkiego dobra. Abyśmy w blasku Zmartwychwstania Chrystusa  odkrywali wartość naszej pracy i życia. Dobrych, zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych


*** 

Wraz ze zbliżającą się Wielkanocą życzę, aby ten szczególny czas Odrodzenia, nadziei i miłości, przyniósł wiarę, dobro i wiele chwil w bliskości, zdrowiu i pomyślności. Byśmy doznawali wsparcia, opieki i wzajemnej życzliwości. 


*** 

niech Zmartwychwstały Pan obdarzy wszelkim błogosławieństwem, a nade wszystko zdrowiem, 

***Przyjmij proszę najlepsze życzenia spokojnych jak bezwietrzność, cichych jak skała i normalnych jak matematyczne równanie Świąt Wielkanocnych.

***

spokojnych, spędzonych w zdrowiu Świąt Wielkanocnych, niech wypełni je czas refleksji, który przyniesie nadzieję na kolejne dni.

***

pogodnych, przepełnionych wiarą, miłością i nadzieją Świąt Wielkanocnych. Ten szczególny czas niech upływa w zdrowiu, spokoju i ludzkiej życzliwości, a radość ze Zmartwychwstania Jezusa doda sił do pokonywania codziennych zadań i trudności„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.

Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.

Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.”


***


Niech Zmartwychwstały Chrystus wypełni nasze serca radością i da nam siłę przetrwania w trudnym czasie. ObchodząŚwięta Zmartwychwstania niech wypełni nas radość i miłość w te najpiękniejsze Dni przepełnione wios i nadzieją


*** 

czas Świat Zmartwychwstania niech będzie dla nas wszystkich czasem spotkań przynajmniej z najbliższymi, oczywiście z zachowaniem ograniczeń, czasem pokoju, odpoczynku, a także pogłębionej refleksji nad kwestiami, na które nigdy nie mamy dość czasu.


*** 

najserdeczniejsze życzenia Świąteczne: przede wszystkim zdrowia, pogody ducha, niech Święta  Zmartwychwstania Pańskiego wraz z budzącą się do życia przyrodą przyniosą nam nadzieję, a radość i miłość niech zagoszczą w naszych sercach. 


***

Życzenia w duchu Wielkanocnym 

                      „(…) Ἰδοὺ ὁ ἄνθρωπος. 

6ὅτε οὖν εἶδον αὐτὸν οἱ ἀρχιερεῖς καὶ οἱ ὑπηρέται ἐκραύγασαν λέγοντες· Σταύρωσον σταύρωσον. λέγει αὐτοῖς ὁ Πιλᾶτος· Λάβετε αὐτὸν ὑμεῖς καὶ σταυρώσατε, ἐγὼ γὰρ οὐχ εὑρίσκω ἐν αὐτῷ αἰτίαν’.  

                                                    (ΚΑΤΑ ΙΩΑΝΝΗΝ 19:5-6).  ***

PROSZĘ PRZYJĄĆ NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA WYTRWAŁOŚCI W PRZEZWYCIĘŻANIU WSZELKICH TRUDNOŚCI. NIECH ŚWIĘTA WIELKANOCNE BĘDĄ CZASEM PRZEPEŁNIONYM WIARĄ I MIŁOŚCIĄ ORAZ NADZIEJĄ ODRADZAJĄCEGO SIĘ ŻYCIA A TAKŻE DOŚWIADCZANIA TEGO WSZYSTKIEGO, CO NAJWAŻNIEJSZE I NAJCENNIEJSZE.


***


Czasy mamy trudne, życzymy Wam, abyście je przetrwali zdrowo i byśmy mogli się jeszcze spotkać, kiedy to wszystko się skończy. Wszystkiego najlepszego 


*** 

***

Z okazji Świąt Wielkanocnych przede wszystkim bardzo  serdecznie Cię pozdrawiamy, ale i zarazem życzymy,  aby te świątecznie dni upłynęły Tobie i Twoim najbliższym w atmosferze radości oraz nadziei   na nieuchronny powrót do normalnej codzienności  i pełnej aktywności zawodowej. 


*** 

przesyłam serdeczne życzenia dobrych, spokojnych, radosnych Świąt. Niech niosą wytchnienie od trudnej codzienności, wypełnią czas radością i nowymi nadziejami, niech będą dla Ciebie i Twoich bliskich okazją do doświadczania największej tajemnicy życia.


*** 


 przesyłam najserdeczniejsze życzenia głębi przeżyć trwającego Triduum Paschalnego; życzę ogromnej radości Wielkiej Niedzieli Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa; doświadczenia miłości od Niego płynącej. Niech czas świętowania Zmartwychwstania Pańskiego przyniesie nadzieję na powrót normalności.  Życzę obfitych łask od Zmartwychwstałego Chrystusa, a przede wszystkim zdrowia 


***

- Bolesław Leśmian  "Czas zmartwychwstania":

W czas zmar­twych­wsta­nia Boża moc
Tra­fia na opór na­głych zda­rzeń
Nie wszyst­ko sta­nie się w tę noc
We­dług nie­bie­skich wy­obra­żeń


(wiersza Leśmiana można posłuchać w wykonaniu grupy Bez  Jacka) 


- Kazimierz Węgrzyn "Zmartwychwstanie" :


I głośne Alleluja!
Górami się niosło        
Bo gdzie chwilę przystanął
Budził życie wiosną


(wiersza Węgrzyna można posłuchać w wykonaniu zespołu Dom o Zielonych Progach) 


Przesyłając dobre myśli na te świąteczne dni życzę tego, co ważne (niezależnie od tego, czy wierzymy w zmartwychwstanie, czy też nie): nadziei. Teraz potrzebujemy jej szczególnie.


*** 

Z okazji Świąt Wielkanocnych proszę o przyjęcie najlepszych życzeń - nade wszystko zdrowia, radości, spokoju, samych dobrych myśli, choć czas pandemii jest dla wszystkich trudny. Wszelkiego dobra,  słońca i pogodnego nastroju przy stole wielkanocnym życzę  i najserdeczniej pozdrawiam łącząc najlepsze myśli 


*** 

Niech przeżywanie

 Tajemnicy Zmartwychwstania

 ożywia naszą wiarę,

 daje nadzieję i umacnia miłość.

 Z okazji Świąt Wielkanocnych

 życzymy zdrowia, radości i pokoju

 oraz wszelkiej pomyślności

 

Bo człowiek jest istotą, która zmartwychwstaje. Zmartwychwstaje nie tylko na końcu życia, ale zmartwychwstaje także w ciągu całego swojego życia. Zmartwychwstawanie towarzyszy człowiekowi co dzień, co godzina. Człowiek zawsze zmartwychwstaje z prochów, z popiołów, budzi się do nowego życia. Budząc się do nowego życia, przybliża to Zmartwychwstanie, którym kiedyś, przed wiekami, poprzedzając człowieka, zmartwychwstał Chrystus (ks. Józef Tischner Wiara ze słuchania: Kazania starosądeckie 1980-1992). 

***

życzę,

by Chrystus Zmartwychwstały

był Mocą w codziennym życiu,

Nadzieją w chwilach trudnych,

Światłem, które wskazuje drogę.

Zdrowych, spokojnych, pełnych nadziei Świąt Wielkiej Nocy.
***

  Radosna Nowina, że Jezus zmartwychwstał  napełnia nadzieją i wiarą w zwycięstwo dobra. Niech te dni będą czasem duchowego przeżycia, doświadczania miłości i pokoju  w świecie ogarniętym niepokojem i lękiem. Niech zachwycająca tajemnica Wielkiej Nocy przybliża nas do Jezusa Chrystusa.

Dla Pana Profesora i  Pana Bliskich ślę życzenia dużo zdrowia, radości, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodzinnym.