04 kwietnia 2015

Świąteczne życzeniaDrodzy Czytelnicy!
przed nami Święta Wielkanocne, które będziemy spędzać wśród Bliskich, przy wyjątkowo apetycznych, zdrowych i nawiązujących do polskich tradycji daniach. Dzielę się najserdeczniejszymi życzeniami, by okres Zmartwychwstania Pańskiego był pełen pogodnych dni, spokojnych i sytych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością oraz wiosenną radością budzenia się życia. Niech nie zabraknie czasu na refleksję, budowanie więzi z bliskimi, nowe projekty i zamierzania, a przede wszystkim zdrowie. Niech realizuje się sens zmartwychwstania, umacniając nas w zmianie dotychczasowego życia.

Życzę paschalnego optymizmu, żeby (…) śmiały się pisanki, uśmiechały się baranki, mokry śmigus zraszał skronie, dużo szczęścia sypiąc w dłonie!Z okazji Świąt Wielkanocnych wpłynęły piękne życzenia, toteż przekazuję je w tym miejscu:

Wielkanoc jest świętem wielkiej radości naszych serc, otwierającym je także dla innych. Gdy w wierszu Jana Lechonia chłopka spotkała zmartwychwstałego Chrystusa i padła przed nim na kolana, ten pochylając się nad klęczącym ciałem kobiety rzekł: „ Powiedz ludziom, niech więcej nie płaczą”. Zaś Artur Opman(Or –Ot) tak oto zwracając się wprost do swego adresata powie:

Chrystus zmartwychwstał i ty człowiecze
Zmartwychwstań jasny z otchłani grzechu,
Wykąp się w blasku, co z nieba ciecze,
Zaczerpnij życia w wiosny oddechu

I choć trudno w tych dniach w pogodzie i pejzażu dostrzec w pełni wiosnę, to wiosenne odrodzenie człowieka być może ogarnie jego umysł i serce, pozwoli mu na chwilę refleksji nad nim samym i tymi, z którymi dzielił się będzie wielkanocnym jajkiem i jego tajemnicą początku..., w której też być może odnajdzie siłę odrodzenia własnej tożsamości, tej lepszej i szczęśliwszej...


****

Już za chwilę wchodzimy w czas Triduum Paschalnego, podczas którego czcimy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. To czas modlitwy, zamyślenia i uświadomienia sobie sensu oraz celu naszej egzystencji. Dlatego też wraz z całym zespołem Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny chciałbym Ci życzyć, byś wśród przedświątecznego zabiegania znalazł czas na wielkoczwartkowy zachwyt nad darami Eucharystii i kapłaństwa. By Wielki Piątek był czasem zamyślenia nad tajemnicą Krzyża. A Wielkanoc niech napełni Ciebie i Twoich bliskich niegasnącą radością ze zwycięstwa nad śmiercią Tego, który daje Życie.
****

Przyjmij dla siebie i Twoich bliskich, życzenia spokoju i harmonii a także pogody, głównie ducha, bo widząc co dzieje się za oknem trudno życzyć słońca i ciepła atmosferycznego.

****

Wspaniałych Świąt Wielkanocnych życzą Panu Profesorowi i Najbliższym! PS. Załączamy jakże adekwatny dzisiaj utwór "Chrystus Pan zmartwychwstał" (wykonanie: Krzysztof Gajdka)


****

w te szczególne dni refleksji nad życiem i śmiercią, cierpieniem i miłością oraz przebaczeniem i płynącą z niego siłą uprzejmie proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń z okazji Świąt Wielkiej Nocy

****

Niech Wielkanoc będzie dla Ciebie i Twojej Rodziny czasem nadziei i otuchy, czasem odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Niech Światło Zmartwychwstałego Chrystusa przyniesie całej Twojej Rodzinie radość. Pełnych miłości i spokoju Świąt Wielkiej Nocy, miłego nastroju, odpoczynku od codziennych trudów.

****

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Niech radość, jaką daje Zmartwychwstanie zaraża innych i pomaga nam stawać się lepszymi ludźmi. Najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
****

Wielkanoc 2015

Śmierć wyżłabia swój uśmiech w naszych nagich spojrzeniach,
Ścieląc łoże zbawienia instynktem przemijania bez sumienia.
Czas mija, czas mija, czas mija, mija się obok nas.
W tym całożyciowym umieraniu
Zawiera się instynkt zmartwychwstawania,
W którym spojrzenie samo w siebie się wpatrując,
Kładzie po sobie uśmiech uczciwego przemijania.
Czas mija, czas mija, czas mija, mija się w pomiędzy nas.
Dlatego krzyż wbity w kręgosłup naszego majestatu
Nie może wspierać się na uczciwości wspólnych doznań,
Albowiem powszechność wypacza szczerość Twojego umierania.
Czas mija, czas mija, czas mija, czas omija czas.

Mariusz Dembiński

****
Wielkanoc 2015
„Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie. Oto, co wam powiedziałem. Pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i biegły oznajmić to Jego uczniom” (Mt 28,6-8).
Przyjaciele i Współpracownicy, w kościołach rozbrzmiewa radosne Alleluja, a my przeżywamy czas Zmartwychwstania naszego Zbawiciela, Jezusa! Właśnie w Jezusie Chrystusie śmierć utraciła swoją moc, a pusty Grób wskazuje sens naszego życia, naszych wysiłków i pracy, ale i cierpienia oraz modlitwy. Błogosławieństwa Zmartwychwstałego na każdy dzień
****

Na stole kiełbasa, cukrowy baranek,
Koszyczek aż trzeszczy od barwnych pisanek,
Także tradycyjne w polskim krajobrazie
W zielonym bukiecie kotkowate bazie.
Świeżutki barwinek, fiołki i żonkile
Barwami stroją uroczyste chwile.
Wiosna do domu wchodzi na spotkanie,
Gdy wielkanocne już pachnie śniadanie.
Jest i procencik nieco już zawiany,
Z masła ryczące pod nożem barany.
Bobki zajęcze, po prezentach papier,
No i po dyngusie trochę mokre gacie.
Niech Wam Wielkanoc wielką radość niesie
A zmęczenie zniknie na spacerze w lesie!

****

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, radości i pokoju w tych jakże trudnych czasach

****

Spokoju Panu i Pana Najbliższym życzę w Święta i wszystkiego pomyślnego, zdrowego i wiosennie radosnego. Niech Wielkanocy Czas przyniesie odrodzenie na wielu niwach naszej ludzkiej aktywności, aby móc twórczo i mądrze z życiem się zmagać.Pomyślności i dobra wszelakiego!

****

Życzę Panu i Bliskim radości, miłości, spokoju, szczęścia oraz wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze na Święta Wielkiej Nocy. Niech Zmartwychwstanie Pańskie napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

****

z okazji Świąt Wielkanocnych przesyłamy serdeczne życzenia:
- odrodzenia (jest wiele dziedzin)
- nadziei (że się uda)
- dzielności i wiary (bo idee same się nie przebiją.

****

Pogodnych i refleksyjnych Świąt Wielkiej Nocy oraz radości, wiary, miłości i nadziei płynących z Tajemnicy Zmartwychwstania

****
Serdeczne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych – zdrowia fizycznego, wyciszenia duchowego, wyrównania emocjonalnego jakie stwarza przebywanie z Najbliższymi, abyś miał siłę pokonywać trudy dnia codziennego jakie na pewno czekać będą na Ciebie

****

Przesyłam moje najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w ciepłej, rodzinnej i wiosennej atmosferze. Niech pogoda w sercu i radość ze Zmartwychwstania Pańskiego napełnią myśli i plany optymizmem oraz zapewnią sukcesy w ich realizacji.

****

z głębi serca życzę Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

****
Przesyłam życzenia Świąt bardzo wyjątkowych, aby Wielkanocna Pieśń rozśpiewała i poniosła Pana najważniejsze zamierzenia ku ich pełnej realizacji i dawała nieustannie wiele Łask Bożych

****

Przyjąć łaskawie zechciej, a i Najbliższym racz przekazać najserdeczniejsze nasze życzenia na czas Świąt Nocy tej Wielkiej. Niech Zmartwychwstały radością Was darzy i wytchnieniem zasłużonym od chwalebnej służby! Niech w rodzinnym kręgu spełniają się piękne tradycje, wlewając odrodzone siły w serca Wasze i Wasze dusze!
Alleluja, Jezus żyje!

****

łączę najlepsze myśli i życzenia na dni Pańskiego Zmartwychwstania. Niech wzmacniają duchowo i sprzyjają pomnażaniu Dobra. Wiosennych i radosnych spotkań

****
proszą przyjąć ode mnie najserdeczniejsze życzenia wielkanocne, oraz zapewnienie o mojej stałej wdzięczności i pamięci w modlitwie.

****

Chrystus Zmartwychwstał, aby człowiek znalazł autentyczne znaczenie istnienia, aby człowiek żył z Boga i w Bogu. Z Wielkanocnymi życzeniami i modlitwą

****

Tobie i Twoim najbliższym życzę radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Niech spotkania przy świątecznym stole będą źródłem odpoczynku i wspaniałych przeżyć w rodzinnym gronie.

****
proszę przyjąć najlepsze życzenia zdrowych, spokojnych, radosnych i pełnych optymizmu Świąt Wielkiej Nocy. Niech będzie to czas wypoczynku, rodzinnych spotkań i niezbędnej refleksji.

****

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, wzajemnego zrozumienia i życzliwości oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny.

****
spokojnych Świąt, wytchnienia, odpoczynku w gronie najbliższych. Pięknie dziękuję za wsparcie i wysłuchanie mnie w trudnym dla mnie czasie , coraz rzadziej jest taka możliwość w tym skomplikowanym świecie.

Ks Jan Twardowski
Baranku Wielkanocny

Baranku Wielkanocny coś wybiegł z rozpaczy
z paskudnego kąta
z tego co po ludzku się nie udało
prawda, że trzeba stać się bezradnym
by nie logiczne się stało
Baranku Wielkanocny coś wybiegł czysty
z popiołu
prawda, że trzeba dostać pałą
by wierzyć znowu

****

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych i wesołych świąt Wielkanocnych. Niech świąteczny czas będzie dla Was czasem radości i uśmiechu. Życzymy wszelkiej pomyślności na te szczególne dni

****

Uprzejmie proszę o przyjęcie najlepszych życzeń zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych - Radosnego Alleluja dla Ciebie oraz Najbliższych.

***

Bytem nieskazitelnym
Nowe odsłania
Zapisując siebie

W nieustającym przekazie Zmartwychwstania Pańskiego wiele radości

****

Życzymy Wam radosnych i rodzinnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jak to pięknie napisał ks. Twardowski, że właśnie One przypominają nam Jezusa zmartwychwstałego, który jako człowiek przebył ludzkie życie, cierpienia, straszną śmierć i w cierpieniach, kłopotach życiowych przedarł się do Pana Boga i do Niego przeniósł nasze człowieczeństwo.
Żebyśmy nie patrzyli na nasze kłopoty, cierpienia, śmierć jak na nieszczęście, ale jak na przedzieranie się do Boga. Jest to w życiu takie trudne, trudniejsze od wspinaczki na górę oraz wszelkiej pomyślności

****

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę:
Wiele spokoju , optymistycznej zadumy oraz samych bardzo radosnych chwil w atmosferze bliskości z Najbliższymi- Ukochanymi !

****

wielu łask Wielkanocnych, odrodzenia, nadziei i spokojnej pogodnej refleksji nad światem i jego dobrem choć ukrytym i mniej widocznym niż ciemna strona ludzkiej natury

****

Jest w Wielkanocy tragizm Krzyża i męki ludzkiej zamyślenia. Jest w Wielkanocy radość wiary i Zmartwychwstania przypomnienie. Trzeba uwierzyć Aniołom i wołać: nie smućcie się, Pan Zmartwychwstał! Niech będzie wiosna - mimo chłodów, radość - mimo smutków, szczęście - mimo trudów życia, nadzieja mimo beznadziei. Paschalnej radości na Święta Zmartwychwstania

***
uprzejmie proszę o przyjęcie serdecznych życzeń świątecznych. Niech nadchodzące Święta Wielkiej Nocy przyniosą Panu i Rodzinie same radosne i szczęśliwe dni oraz będą doskonałą okazją do spędzenia wspaniałych chwil w gronie najbliższych. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen wiary, nadziei i miłości. Uprzejmie proszę o przyjęcie tych życzeń

****

Życzenia ciepłe, jak tchnienie wiosny, składam Panu Profesorowi w ten czas radosny. Niech wszystkie troski będą daleko, a dobro płynie szeroką rzeką. Zdrowych, Spokojnych, Rodzinnych Świąt Wielkanocnych oraz Wielu Łask Bożych od Zmartwychwstałego Chrystusa

****

Zanurzyć się w chwili obecnej i umieć ją smakować,
Bo teraźniejszość jest dotknięciem wieczności w nowym życiu…
Wyprzedzić świt… i „Zmartwychwstać”!
Schować się za Miłość, niech Ona przez nas świeci…
..Światła nowego spojrzenia…

****
Vážený pane profesore dovolte mi, abych Vám blahopřál ke svátkům jara a oslavě života, kdy celý křesťanský svět vzhlíží k nebesům. S vřelým pozdravem

****
„W Zmartwychwstaniu Jezusa została osiągnięta nowa możliwość człowieczeństwa,
która dotyczy wszystkich i otwiera dla ludzkości przyszłość, nowy rodzaj przyszłości.”
Benedykt XVI, (Opera Omnia, t. 6/1: Jezus z Nazaretu, Lublin 2015, s. 550).

Życzę błogosławionych Świąt Zmartwychwstania, pogody ducha i radości paschalnej na każdy dzień pracy i odpoczynku

****
Niech nadchodzące Święta doprowadzą do codziennego Zmartwychwstawania naszego Sumienia, Uczuć i Postaw, tak abyśmy mogli zawsze i wszędzie patrzeć prosto w oczy innym ludziom... Z najlepszymi życzeniami

****
Pozwolę sobie złożyć Panu życzenia radosnych, pełnych wiary, dobroci i miłości Świąt Wielkiej Nocy.

****

Radostné Veľkonočné sviatky: nech Ti prinesú Radosť zo Života a Svetlo v Duši

****

prajem Tebe a Tvojej rodine požehnané a radostné prežitie sviatkov Veľkej noci.

****

Maly zajko rano vstal, veselo sa usmieval,nesie pozdrav krátky na velkonocne sviatky. Vela nadeje a sily, aby ste v zdravi a spokojnosti zili. Milostiplne radostne Velkonocne sviatky zo srdca zelaju

***
Mocy na co dzień, nadziei w chwilach trudnych, mądrości, która wskazuje drogę.
Wschodzące Słońce Świąt Wielkanocnych niech umacnia nadzieję i daje radość na każdy dzień.