Prof. dr hab. Krzysztof Szczerski zachęca nauczycieli do prokreacji krytykując ich tym samym za żądanie podwyższenia ich płac. Na antenie Radiowej Trójki stwierdził:
"– Nauczyciele nie mają obowiązku życia w celibacie. W związku z powyższym także te transfery, które są dzisiaj dokonywane np. dla rodzin polskich – 500 plus – to też dotyczy nauczycieli. PiS daje pieniądze nauczycielom, bo daje wszystkim Polakom".
Jak widać, dla aroganckiej władzy tylko w ten sposób nauczyciele mogą uzyskać wyższe dochody. Poziom ministra Prezydenta RP jest tożsamy z reprezentowanym w II poł. lat 90. XX w. przez ówczesnego premiera Włodzimierza Cimoszewicza, który poszkodowanym w wielkiej powodzi na Dolnym Śląsku doradzał, by ubezpieczali się od tego typu kataklizmów.
Czyżby poziom wykształconych i zatrudnionych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie kadr akademickich stawiał pod znakiem zapytania rangę tej zacnej przecież uczelni? Pan prof. dr hab. K. Szczerski habilitował się w UJ w dziedzinie nauk humanistycznych, w dyscyplinie - nauki o polityce. Jego specjalnością badawczą są współczesne systemy polityczne.
Na stronie OPI PIB przeczytamy, że tytuł naukowy profesora K. Szczerski uzyskał w listopadzie 2018 r., a więc po 8 latach od habilitacji. Jest autorem licznych publikacji naukowych i publicystycznych, m.in.[20]:
Integracja europejska. Cywilizacja i polityka, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2003,
Wybór Europy: katolik wobec polityki w Unii Europejskiej, Wydawnictwo WAM, Kraków 2003,
Porządki biurokratyczne, Księgarnia Akademicka, Kraków 2004,
Administracja publiczna w modelu zarządzania wielopasmowego, Centrum Europejskie Natolin, Warszawa 2005,
Dynamika systemu europejskiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego 2008,
Oburzeni, Biały Kruk, Kraków 2013,
Kazania sejmowe (wprowadzenie), Biały Kruk, Kraków 2013,
Wygaszanie Polski (współautor), Biały Kruk, Kraków 2015,
Dialogi o naprawie Rzeczypospolitej, Biały Kruk, Kraków 2015.
Polskość jest przywilejem (współautor), Biały Kruk, Kraków 2016.
Utopia Europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy, Biały Kruk, 2017.
Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć, skąd nagle taka medialna obecność wśród afirmujących partię władzy komentatorów niektórych profesorów z innych uniwersytetów, to także może się o tym przekonać z danych zawartych w tej bazie.
Tymczasem w sieci krytykują prof. K. Szczerskiego nie tylko mem-owcy.
Co mają zrobić nauczyciele, którzy przekroczyli wiek możliwej prokreacji? Zapewne mają adoptować dzieci, a może jest to nowy pomysł PiS na likwidację państwowych domów dziecka?
(źródło memów: Fb)
Szkoła i Rodzina to dwie różne instytucje życia społecznego i nie należy ich ze sobą mieszać. Ale najwyraźniej są ludzie, którzy śpiewają przy goleniu piosenkę Majki Jeżowskiej "Bo wszystkie dzieci nasze są..."
OdpowiedzUsuńCóż, nie wszystkie kobiety mogą być matkami, tak jak nie wszystkie mogą być nauczycielkami. A panowie? - co z nimi - męskie in vitro???
Pozwolę sobie dorzucić do ogródka przypadek ministry Katarzyny Hall. W 2008 lub 2009 r. na jednym ze szkoleń organizowanych przez ORE pod Warszawą dla ok. 150-200 nauczycieli, którego byłem uczestnikiem, Pani Hall na pytanie dotyczące działań jakie planuje MEN w obliczu niżu demograficznego udzieliła miej więcej takiej odpowiedzi: „a Wy ile macie dzieci? Jak trójkę. To bierzcie się do roboty”.
OdpowiedzUsuńMożna stwierdzić, że minister Szczerski jest mało oryginalny. A poważnie to przerażającym jest sposób myślenia tzw. polityków po obydwu stronach frontu.
Arogancja władzy szybko się zbliża do zenitu.
OdpowiedzUsuńTrudno porównywać Cimoszewicza z tym panem. Co do ubezpieczeń, to przecież miał rację, więc nie ma to nic wspólnego z arogancją, prostactwem, czy po prostu chamstwem w odniesieniu do nauczycieli.
OdpowiedzUsuń