sobota, 21 lipca 2012

Czasopismo studenckich kół naukowych i doktorantów


Otrzymałem informację o tym, że rozpoczęto nabór tekstów do nowego, interdyscyplinarnego czasopisma prezentującego osiągnięcia naukowe studentów i doktorantów. Jak podaje prezes Fundacji „Fundusz Pomocy Studentom" - Robert Pawłowski:

Publikacje mogą być wynikiem prac kół naukowych, innych formalnych lub nieformalnych grup realizujących cele naukowe w środowisku akademickim, a także osób indywidualnych.
Pierwszy numer „StRuNy – Biuletynu Młodych Naukowców” ukaże się 8 października 2012 roku. Nieprzekraczalny termin przyjmowania kompletnych publikacji, spełniających wszystkie wymogi formalne, to 20 sierpnia 2012 roku.

Autorem może być student lub doktorant urodzony po 1 stycznia 1983 roku, mający polskie obywatelstwo lub studiujący na polskiej uczelni.
Zgłoszenie powinno zawierać:
• artykuł naukowy,
• streszczenia artykułu (w języku polskim i angielskim),
• recenzję artykułu,
• podstawowe informacje dla wydawcy o projekcie naukowym i autorze artykułu.


Szczegółowe informacje są dostępne na stronie czasopisma.

Pierwszy numer czasopisma jest wydawany w ramach zadań zleconych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Redakcja prosi o poinformowanie na stronach internetowych uczelni o możliwości zgłaszania tekstów do tego czasopisma.
kontakt@pomocstudentom.pl

2 komentarze:

  1. Dla nauk humanistycznych i społecznych działa juz takie czasopismo internetowe "Ogrody Nauk i Sztuk" www.ogrodynauk.pl (ma ono tez swoja mutacje drukowana. I to recenzowane na 3 poziomach!!! Wczesniej materialy byly wydawane w postaci ksiazek: Wspolnota akademicka na pograniczu nauk humanistycznych, Wspolnota i roznica, Ogrody Nauk i Sztuk. Szkice, studia i interpretacje na pograniczach nauk, Ogrody nauk i sztuk. Debiuty 2010, a nawet czasopismo interdyscyplinarne "Journal of Education, Culture and Society" (rowniez recenzowane) CO oznacza, ze ktos jednak stara sie dbac o rozwoj talentow naukowych, choc w skromnym zakresie, od ladnych paru lat... dokladnie od siedmiu. Moze warto naglosnic rowniez takie inicjatywy?

    OdpowiedzUsuń
  2. Znakomicie. Także polecam to czasopismo.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar kogoś obrazić, to zrezygnuj z komentowania.