piątek, 5 listopada 2010

14. Targi Książki w Krakowie

Wczoraj zostały otwarte Targi Książki, które trwać będą do najbliższej niedzieli. Na stoisku B71 swoją ofertę wydawniczą prezentuje krakowski "Impuls", który w tym roku obchodzi 20-lecie. Dla pedagogów jest to okazją do zapoznania się z najnowszą literaturą z nauk o wychowaniu oraz do spotkań z autorami.

Już pierwszego dnia targów nominowana do pierwszej dziesiątki tegorocznej edycji Konkursu im. Jana Długosza, a więc do prestiżowej nagrody - książka prof. Lecha Witkowskiego pt. „Wyzwania autorytetu w praktyce społecznej i kulturze symbolicznej”, uzyskała wyróżnienie za najbardziej wartościową publikację z dziedziny humanistyki. Warto dodać, że konkurencja była silna, bo do tej dziesiątki nie zakwalifikowały się takie potęgi wydawnicze, jak: Znak, Wydawnictwo Literackie, PWN, WSiP, Rebis i wiele wiele innych.

Serdecznie gratuluję Autorowi za znakomite dzieło, a Oficynie za jego piękną edycję. Spotkanie z Profesorem Lechem Witkowskim odbędzie się dzisiaj od godz. 15-17 oraz w sobotę tj. 6.11.2010 od godz. 10-12 na stoisku Oficyny Wydawniczej "Impuls".

Wydawnictwo zaprasza także na spotkania z innymi autorami wydanych w "Impulsie" książek, a mianowicie z Moniką Jaworską-Witkowską (sobota 6.11.2010 godz.: 10-12), Joanną Laskowską (6.11.2010 godz.: 13-15); Tadeuszem Rawą (6.11.2010 godz.: 13-15); Dariuszem Lisem (7.11.2010 godz.:10-13); Mariolą Drąg-Bylicą (7.11.2010 godz.: 13-15); Katarzyną Plutecką i Natalią Słowiak (5.11.2010 godz.: 15-16) czy Remigiuszem Kijakiem (5.11.2010 godz.: 16-17).

1 komentarz:

 1. 14. Targi Książki dobiegły końca. Czas na refleksje i podsumowania.

  Przytoczę informacje, z serwisów prasowych: tegoroczne targi w Krakowie pobiły rekord frekwencji - w tym roku halę targową przy ul. Centralnej odwiedziło ponad 30 tys. czytelników. Jest to wynik imponujący.


  W imieniu Dyrektora Wojciecha Wojciecha Śliwerskiego, całego Zespołu Oficyny Wydawniczej „Impuls” oraz własnym chciałbym serdecznie podziękować naszym autorom za wspaniałą prezentację swoich książek podczas spotkań autorskich, czytelnikom za tak liczne zainteresowanie naszym stoiskiem oraz wszystkim koleżankom i kolegom, którzy przyczynili się do przygotowania i reprezentowania naszego stoiska „B71”. Efekt celujący!  Trochę faktów:

  Wydawnictwo „Impuls” po kilkuletniej nieobecności na krakowskich targach książki wróciło w znakomitej formie i jakości.

  Już pierwszego dnia targów ruszyliśmy z „wysokiego C”, bowiem właśnie w czwartkowe południe „Impuls” otrzymał od wortalu granice.pl dwie nagrody:

  1) w kategorii „Same Fakty” za „Najlepszą Książkę Historyczną” wyróżniono po raz kolejny publikację: Przyrzeczenie Harcerskie autorstwa prof. Bogusława Śliwerskiego


  2) w kategorii „Dla Rodziców” za „Najlepszą Książkę Na Jesień” pierwsze miejsce zdobyła książka Pomysł na niebanalną uroczystość szkolną autorstwa Jolanty Zabielskiej

  Ciąg dalszy nagród i wyróżnień dla „Impulsu” miał miejsce w czwartkowy wieczór w Operze Krakowskiej, gdzie odbyło się uroczyste wyróżnienie dziesięciu najbardziej wartościowych publikacji z dziedziny humanistyki w ramach 13. edycji konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza.

  Miło nam poinformować, że w ścisłej dziesiątce znalazła się nasza książka roku Wyzwania autorytetu w praktyce społecznej i kulturze symbolicznej, a na scenę Opery po odebranie wyróżnienia poproszono Autora prof. Lecha Witkowskiego oraz Dyrektora Wydawnictwa Wojciecha Śliwerskiego
  Wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratuluję. To dzięki Państwa pracy mogę teraz pisać tak przyjemne słowa i chwalić się tak zacnymi autorami.  Kolejne dni targów przebiegały w bardzo intensywnym i „gorącym” tempie. Podczas czterech dni święta książki zorganizowaliśmy jedenaście spotkań z naszymi autorami podczas których nasi czytelnicy podpisywali książki oraz mieli szanse porozmawiać i poznać autorów.

  Chciałbym serdecznie podziękować za uczestnictwo i pomoc w targach autorom wymienionym według kolejności odbytych spotkań: Monice Jaworskiej-Witkowskiej, Lechowi Witkowskiemu, Beatrix Podolskiej, Jolancie Laskowskiej, Marioli Drąg-Bylicy, Natalii Słowiak, Tadeuszowi Rawie, Dariuszowi Lisowi oraz Remigiuszowi Kijakowi.

  Dziękuję i proszę o rezerwację czasu na przyszły rok .

  Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy blisko 250 tytułów, które stanowiły tylko cześć naszej pokaźnej oferty. W celu zapoznania się z całą ofertą zapraszam na stronę internetową oraz do naszych katalogów wydawniczych. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty zakupowe.

  Targi zakończyliśmy rozstrzygnięciem konkursu „niespodzianki”.  Tegoroczne targi dobiegły końca jednak pozostawiam Państwa i siebie w przekonaniu, że czas leci szybko i już za niespełna rok odbędzie się kolejna, 15. edycja targów, a Kraków znowu stanie się miastem Książki.  Jeszcze raz gratuluję i dziękuję autorom, czytelnikom, organizatorom targów oraz koleżankom i kolegom z naszego Impulsu.

  Pozdrawiam
  Paweł Głowiak

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar kogoś obrazić, to zrezygnuj z komentowania.