niedziela, 29 października 2017

Podziękowania dla moich akademickich Mistrzów, Bliskich i uczestników uroczystości z okazji nadania mi tytułu doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu LubelskiegoRektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II nadał mi tytułu doktora honoris causa KUL. Uroczystość odbyła się w czwartek 26 października 2017 r., o godz. 11.00.w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

Serdecznie dziękuję za podjętą przez Senat KUL uchwałę o nadaniu mi najwyższej godności akademickiej - doktora honoris causa. Jest to dla mnie prawdziwy zaszczyt i zarazem zobowiązanie do dalszego angażowania się na rzecz wspierania pedagogicznego myślenia i działania w środowisku akademickim i oświatowo-wychowawczym w duchu pedagogiki wartości chrześcijańskich i pedagogii św. Jana Pawła II. Znalezienie się w gronie tak wybitnych doktorów honoris causa drogiego memu sercu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II jest dla mnie bezcennym darem i potwierdzeniem sensu wspólnej troski o budowanie cywilizacji miłości, w tym o rodzinę jako pierwszą szkołę człowieczeństwa.

Niniejszą godność traktuję jako docenienie nie tylko mojej pedagogiki praktycznej i naukowej, ale całego środowiska polskiej pedagogiki, które ma pełne prawo czuć się wyróżnione. Chylę czoła przed moimi Mistrzami, naukowymi przyjaciółmi, koleżankami i kolegami, władzami uczelni, z którymi współpracowałem i mam nadzieję dalej współtworzyć konieczne zmiany w naszej dyscyplinie naukowej oraz akademickim środowisku.

Wdzięczność swoją kieruję także do Koleżanek i Kolegów z Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN oraz do licznego grona rektorów władz wydziałów pedagogicznych za podzielanie sensu mojej służby na rzecz integracji oraz naukowego rozwoju i wzmocnienia środowiska polskiej pedagogiki. Razem udaje nam się realizować cele i wartości, z których kiedyś pozytywnie rozliczy nas obecne, młode pokolenie uczonych, także naszych studentów.

Dziękuję wszystkim osobom uczestniczącym w tej uroczystości, jak i tym, którzy nie mogli na nią przybyć, a przekazali ciepłe słowa, gratulacje oraz życzenia. Vivat Academia! Vivat Pedagogika!8 komentarzy:

 1. Drogi Panie Profesorze !
  Raz jeszcze gratuluję i cieszę się z tego Doktoratu ! Uroczystość była piękna, KUL spisał się na medal ! Wykład Pana Profesora idealnie trafny :) Wielką radością było brać udział w takiej uroczystości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyłączam się do gratulacji - Paweł Zieliński

  OdpowiedzUsuń
 3. Wykład przepiękny na miarę Wielkiego Człowieka o Wielkim Sercu :) Gratuluje serdecznie - Andrzej Paradysz

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielce Szanowny i Drogi Panie Profesorze,
  serdecznie gratulujemy otrzymania zaszczytnego, kolejnego już, tytułu Doktora Honoris Causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
  Dziękujemy za wieloletnią, bezinteresowną troskę o nas, w czasie Letnich Szkół Młodych Pedagogów, seminariów i działań Zespołu Samokształceniowego Doktorów oraz wspieranie różnorodnych inicjatyw naszego środowiska.
  Maria Dudzikowa oraz członkinie i członkowie Zespołu Samokształceniowego
  i Samopomocy Koleżeńskiej Doktorów przy KNP PAN

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem pod wrażeniem! Gratuluję z całego serca!

  OdpowiedzUsuń
 6. Serdecznie gratuluję!

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar kogoś obrazić, to zrezygnuj z komentowania.