poniedziałek, 7 września 2015

Złodzieje na III Kongresie Edukacyjnym?Muszę włączyć się w ratowanie dobrego imienia ministry Joanny Kluzik-Rostkowskiej, skoro zawiedli ją ludzie organizujący III Kongres Edukacyjny w Katowicach. MEN wydał na ten Kongres prawie 2,5 miliona PLN, a Organizatorzy nie mogą doliczyć się sprzętu, który uczestnicy Kongresu powinni oddać. Nie pomogła w zabezpieczeniu przed ZŁEM poseł Urszula Augustyn, a zdaje się, że będzie startować do Sejmu z tego okręgu. Ciekawe, kto pokryje koszty strat i jak są one wielkie?

Oto treść listu, jaki został skierowany do uczestników III Kongresu Edukacyjnego:


Warszawa, 4 września 2015 r.
Szanowny Panie,

Pragniemy serdecznie podziękować za udział w III Kongresie Polskiej Edukacji pt.: „Nasza Edukacja - razem zmieniamy szkołę.” Mamy nadzieję, że była to dla Państwa okazja do wymiany poglądów i inspiracja do dalszej pracy. Państwa aktywny udział w panelach tematycznych oraz debatach zorganizowanych w ramach kongresu z pewnością przyczynią się w przyszłości do znaczącej poprawy jakości kształcenia oraz wzbogacenia oferty dydaktycznej.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej kongresu www.kongres.ibe.edu.pl, na której znajdują się zdjęcia, prezentacje, podsumowania poszczególnych paneli oraz filmy z pierwszego i drugiego dnia wydarzenia.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Prośba od organizatora:

W trakcie kongresu korzystali Państwo z radioodbiorników umożliwiających transmisję tłumaczenia prelekcji gości zagranicznych. Będziemy wdzięczni za sprawdzenie, czy radioodbiorniki nie znajdują się nadal w Państwa posiadaniu. W przypadku znalezienia takiego odbiornika, będziemy wdzięczni za niezwłoczny kontakt z biurem kongresu w celu wysyłki urządzenia na koszt organizatora.

Z poważaniem,
Biuro Kongresu
kongres@ibe.edu.pl (mailto:kongres@ibe.edu.pl)
Tel. 22 54 88 127 www.kongres.ibe.edu.pl

Moi Drodzy! Informujcie MEN, jeśli zauważyliście, że ktoś pobrał odbiornik i go nie oddał. Może ktoś go pobrał i zapomniał oddać? Jeszcze leży na dnie torebki lub teczki. Mam świadomość tego, że być może dla kogoś jest to cenna pamiątka po tym wielkim dla polskiej oświaty wydarzeniu, ale nie pomniejszajcie zysków Organizatora, który włożył "tyle trudu", by kampania polityczna osób z MEN startujących w tym okręgu w wyborach do Sejmu miała godne zakończenie.

13 komentarzy:

 1. To Szumilas startuje z Katowic do Sejmu.Augustyn z Tarnowa ... ;-) Co nie zmienia postaci rzeczy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Hyde Park Kluzik-Rostkowskiej
  Artur Grabek
  Wprost
  Numer: 37/2015 (1696)
  "Wart przeszło 2 mln zł Kongres Polskiej Edukacji okazał się groteską. Środowisko oświatowe nie ma wątpliwości, że minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska zamieniła tę imprezę w element kampanii wyborczej. "

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak słodko jest lekkimi, politycznie umocowanymi łapkami - tu wydać 2,5 miliona PLN na bardzo niepotrzebny kongresik , tu 100 milionów PLN na psudoreferendum... Pan płaci, Pani płaci, Społeczeństwo płaci...

   Usuń
  2. http://www.wprost.pl/ar/520224/Hyde-Park-Kluzik-Rostkowskiej/

   Usuń
 3. Jestem ciekawa co było w "pakiecie" przy takim budżecie kongresu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to co?
   Za darmo można było: zakąsić, wypić później się przespać oraz dostać gadżety odpustowe: pendrive, długopis i na nie torbę. Co bardziej zaradni mogli sobie wziąć dodatkowo odpustowe radyjko.

   Usuń
  2. Spodziewałam się za tę kwotę co najmniej sauny, spa, wycieczek do lochów zamku Książ i prywatnych lekcji jazdy na wielbłądach. Taki pakiet jak powyżej jest mniej niż skromny.

   Usuń
 4. Zadanie z matematyki dla Ministry i inn. Pani nauczycielce dyplomowanej z 22 letnim stażem zostało po opłaceniu rachunków 1000 zł na życie. Szkolenie, na które chciała jechać, bo warto i jest też międzynarodowe, kosztuje połowę tej sumy plus koszty dojazdu. Dyrektor z braku środków odmówił jej sfinansowania udziału. Oblicz jakie jest prawdopodobieństwo, że taki system oświaty, w którym nauczyciele musza wybrać pomiędzy chlebem a doskonaleniem zawodowym runie i czy nauczycielka z prowincji ma podobne szanse na rozwój zawodowy co nauczyciel w dużym mieście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pokolorowałem panią nauczycielkę.
   Czy dostanę 30% punktów?

   Usuń
 5. A wszystko organizowała dr Czapińska - dyrektor gabinetu politycznego Kluzik i szefowa jej Zespołu Strategii Edukacyjnej. Prywatnie córka prof. Janusza Czapińskiego, medialnego "naukowego" celebryty ... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jacy organizatorzy, taki "kongres", jaki "kongres", tacy uczestnicy ... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uczestników bym nie krytykował, bo mieli prawo zaufać, że otrzymają wartościową ofertę, natomiast Organizatorzy - to najzwyklejszy skandal organizacyjno-finansowo-programowy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy odnalazł się sprzęt? Nie widzę oświadczenia na stronie MEN. Kto pokrył straty? Oczywiście - MY, obywatele, płatnicy PIT.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar kogoś obrazić, to zrezygnuj z komentowania.