wtorek, 19 listopada 2013

PEDAGOG LAUREATEM NAGRODY MINISTRA NAUKI 2013

Miło mi poinformować, że jednym z dziewięciu laureatów nagrody dla nauczycieli akademickich za całokształt dorobku obejmującego osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne został PROF. DR HAB. ZBIGNIEW IZDEBSKI z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, który kieruje Katedrą Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii. W tym roku zostali nagrodzeni wybitni polscy uczeni, których badania znane są na świecie oraz nauczyciele akademiccy, którzy są mistrzami dla młodych naukowców. Wszyscy zostali wyróżnieni prestiżowymi nagrodami.

Jak wskazuje w uzasadnieniu tej decyzji MNiSW wśród osiągnięć podkreślono to, że Profesor od niemal trzydziestu lat prowadzi badania nad seksualnością człowieka.. W 2012 roku została wydana, nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego najnowsza, zarazem najważniejsza w dorobku naukowym laureata, książka „Seksualność Polaków na początku XXI wieku. Studium badawcze”. Dzieło to i zaprezentowany w nim dorobek badawczy stanowią unikatowe osiągnięcie naukowe, także w skali międzynarodowej.

Książka zawiera podsumowanie kilkunastu ogólnopolskich projektów badawczych nad seksualnością współczesnych Polaków i polskich modułów międzynarodowych badań prowadzonych przez profesora w latach 1997 - 2011. Badania te dotyczyły ok. 23 tysięcy osób. Profesor Izdebski był wielokrotnie nagradzany za pracę naukową, dydaktyczną i organizacyjną, społeczną. Otrzymał m.in. odznaczenia państwowe i resortowe, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2012), kilkakrotnie wyróżniany był Nagrodami Ministra Zdrowia, nagrodami rektorskimi, a także nagrodami przyznawanymi przez organizacje pozarządowe i środowiska lokalne, nadano mu m.in. tytuł Honorowego Członka Towarzystwa Rozwoju Rodziny.”.


Serdecznie gratuluję Panu Profesorowi resortowej nagrody, zaś czytelników bloga zachęcam do lektury tekstów wybitnego naukowca.

8 komentarzy:

 1. Panie Profesorze, pytanie natury "technicznej": czy obecnie pracownik naukowy może być zatrudniony na czterech uczelniach? Pytam w kontekście osoby prof. Izdebskiego, który - wg danych bazy Nauki Polskiej - pracuje w APS, SWPS, UW i UZ.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź techniczna - można. Baza jest nieaktualna.

   Usuń
 2. Według mediów ministrem edukacji ma zostać Joanna Kluzik-Rostkowska, której wiedza o tym obszarze wiąże się, co najwyżej, z faktem posiadania 3 dzieci!!!;-)
  Co Pan na to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Edukacja została po raz kolejny zniszczona przez tzw. postsolidarnościowe rządy. Teraz każdy kolejny minister, kimkolwiek by nie był, to tylko kwestia dotrwania, a raczej dogorywania, bo Polacy pamiętają i już nie zaufają żadnemu z PO+PSL. Tak pseudodemokratycznej władzy, pełnej hipokryzji i pozoranctwa nie mieliśmy już dawno. To jest najgorsza ekipa w MEN od 2007 r., chociaż wydawało mi się, że byli gorsi.

   Usuń
  2. No i Kluzik została ministrem edukacji - to dla Tuska i PO wyborczy wyrok śmierci .... ;-)

   Usuń
 3. Gratulacje dla Pana Profesora Izdepskiego. Pedagodzy co z Wam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje dla prof. Zbigniewa Izdebskiego od uczestników ogólnopolskiej konferencji w UMCS w Lublinie.
  R.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje dla mojego Promotora:-) Studentka UZ, rocznik 2005:-)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar kogoś obrazić, to zrezygnuj z komentowania.