czwartek, 18 lipca 2013

Antydemokratyczna edukacja obywatelska

Wezwanie premiera Donalda Tuska, by mieszkańcy Warszawy nie poszli na referendum w sprawie odwołania pani prezydent Miasta Stołecznego Hanny Gronkiewicz-Walc przejdzie do historii upadku polskiej demokracji i totalnego niszczenia wartości oraz etosu SOLIDARNOŚCI. Jak to dobrze, że polska młodzież w większości jest już na wakacjach i być może nie ogląda telewizyjnych programów informacyjnych, nie czyta w Internecie wypowiedzi tego polityka, tylko zajmuje się czymś zupełnie innym. Jak wszyscy wrócą z urlopów, ferii letnich, to opozycja im przypomni słowa Premiera:

- Liczę na to, że warszawiacy w swojej przewadze wyrażą wotum zaufania dla Hanny Gronkiewicz-Waltz, odmawiając udziału w referendum .

Inny lider Platformy Obywatelskiej stwierdził dla TVN24, że udział w referendum byłby zakwestionowaniem demokratycznych wyborów samorządowych? A kto w referendum odwoływał Prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego? Ptaszki? Czy może PO? To wtedy można było zakwestionować demokratycznie wybranego prezydenta miasta? Tak postępują liderzy partii, która ma w nazwie "obywatelska"?

Gdyby to powiedział Jarosław Kaczyński w 2006 r., to bym jeszcze zrozumiał, bo przecież wówczas władze czyniły wiele, by obywatele jak najmniej wtrącali się w rządzenie krajem, ale że tak mówi Donald Tusk i sama zainteresowana Hanna Gronkiewicz-Walc, to jest po prostu jawna klęska Platformy Obywatelskiej, to prowadzenie tej formacji na rzeź rytualną, bez znieczulenia.

Drodzy Platformersi. Pojedźcie na wakacje do SZWAJCARII i weźcie lekcję demokracji, nawet za kolejne 5 milionów złotych, które wydajecie na reklamy telewizyjne w sprawie sześciolatków. Na naukę nigdy nie jest za późno.

Drodzy Rodzice! Zbytecznie wnioskowaliście o referendum w sprawie sześciolatków w szkołach podstawowych. Premier już wcześniej powiedział, że nie dopuści do niego. Teraz poznaliśmy metody manipulacji politycznej. Referendum nie będzie, a nawet jak będzie, to też go nie będzie.

5 komentarzy:

 1. Działanie HGW dowodzi jej "mądrości inaczej" i jest istotnym argumentem za odwołaniem! Ona w ten sposób organizuje działania swoich przeciwników oraz dezorganizuje - zwolenników ... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie pierwsze to referendum, które będzie, "a jakoby go nie było". Żal, że coraz bardziej to płaskie i beznadziejne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie,będzie!!! I właśnie dzięki takim wezwaniom, które są strzelaniem sobie w stopę, zakończy się odwołaniem p.Gronkiewicz ... ;-)

   Usuń
 3. Jak były Pan Prezydent Wałęsa mówił, że "nie o taką Polskę walczył" to się śmiali z niego... A i teraz nagonka, bo ośmielił się wypowiedzieć swoje zdanie na temat "mniejszości", tak jakby nie miał racji. Gdyby Pani Profesor Pawłowicz posługiwała się językiem w sposób bardziej elokwentny to też nie można jej odmówić racji. To są bardzo odważni ludzie, którzy nie boją się powiedzieć to co większość myśli. Może jest jakaś nadzieja w nowej formacji P. Kukiza, popatrz
  http://www.youtube.com/watch?v=mVX66jLmtVE

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy tekst, postaram się tu wpaść jeszcze.

  pozdrawiam
  O Kulturze

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar kogoś obrazić, to zrezygnuj z komentowania.