sobota, 7 kwietnia 2012

Święta nadziei i afirmacji życia w świecie wartości


życzę wszystkim - nie tylko czytelnikom mojego blogu - zdrowych Świąt Zmartwychwstania, dużo radości i spokoju, odczytania znaków nadziei i życia, by to, co czynimy na co dzień, wpisywało się w dar miłości, ludzkiej solidarności. Oby Światło i Siła, jakie płyną z tego Święta, zechciały pozostać przy nas odczuwalnie i trwale na co dzień. Oby pozwalały nam niestrudzenie, bez trwogi sięgać ideałami i pragnieniami wyżej, niż dosięgniemy. Obyśmy umieli zachować płomień w sercu, jasność i
odwagę myśli..

Niech spotkania z Bliskimi, powrót wspomnieniami do tych osób i wydarzeń, które są już cząstką historii naszego życia, pozwolą nam na znalezienie odpowiedzi na bieg losu, który w jakiejś mierze krzyżował nasze plany i wyobrażenia o lepszym życiu i profesjonalnej służbie na rzecz dobra wspólnego. Święta Wielkiej Nocy, to nie tylko czas zadumy, refleksji, tajemnicy, ale i temporum radości. Chwytajmy zatem "kapiące" chwile szczęścia i pogody ducha, by wystarczyły nam na dalsze zmaganie się z trudami i troskami naszej codzienności.

Życzę zatem, by wiosenna aura, piękno i tajemnica nieoczywistości pozwalały nam na odradzanie się mocy miłości, życzliwości i sensu życia

Wesołego Alleluja!

Dziękuję w tym miejscu za przesyłane do mnie piękne życzenia, wzruszające wyrazy pamięci, solidarności i współmyślenia, często wzbogacane własną twórczością poetycką.

29 komentarzy:

 1. "Wielkanocne promienie wiosny Bożej

  padają na mękę szarego życia,

  by wyzwolić nas ze zwątpienia.

  Przenikają do myśli, aby ukazać im

  wyższy sens i wartość życia.

  Zacznijmy od dziś żyć na nowo."

  (Stefan Kardynał Wyszyński)

  Grób jest pusty – śmierć straciła władzę ostateczną, można odrzucić smutek, mrok, lęk i powątpiewanie – jest radość, światło, nadzieja i pewność.

  Życzymy Profesorowi pragnień przekraczających to, co przewidywalne, nadziei i mocy ożywiającej działania w służbie Prawdzie. Życzymy bardzo osobistego spotkania z Nim w Poranek Wielkanocny, bardzo serdecznych spotkań z Bliskimi. Niech owocowanie dni świątecznych trwa w codzienności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szanowny Panie Profesorze!

  Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy:

  spokoju od zgiełku codzienności,

  radości ze wspólnego biesiadowania,

  spełnienia wyczekiwanych marzeń,

  nadziei na lepszą przyszłość.

  Niech w te Święta czas zwolni

  a tysiące spraw "na wczoraj" zastąpi relaks,

  niech Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny staną się

  wykorzystaną okazją do spotkań z Rodziną

  i długo odkładanego spaceru.

  Z najlepszymi świątecznymi życzeniami

  OdpowiedzUsuń
 3. Tobie i Twoim wszystkim bliskim składam rownież najserdeczniejsze życzenia radosnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego w rodzinnym gronie, wielu łask bożych, nowych sił i nadziei, zdrowia i wiosennej krzepy, sił do nowych zadań.

  Wojtek

  OdpowiedzUsuń
 4. Niech nadchodzące Święta Wielkanocne obfitują w miłość, pokój i ciepło rodzinne
  przy wielkanocnym stole. Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie Wam i Najbliższym wiarę i nadzieję na każdy dzień, tego szczerze życzą
  - Miłka i Marek

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielce Szanowny Panie Profesorze,
  z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy pragnę złożyć Panu i Pana Bliskim życzenia: zdrowia, spokoju ducha, wiary, nadziei i miłości.
  Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie Rodziny i wśród przyjaciół, a przy tym miłego wypoczynku świątecznego,

  IN

  OdpowiedzUsuń
 6. Patrząc w kalendarz nieuchronnie widać, że zbliżają się do nas Piękne Wiosenne Święta Wielkanocne z tej okazji proszę przyjąć ode mnie i całej mojej rodziny Moc Serdecznych Ciepłych i Szczerych życzeń.

  Samych pięknych i poruszających chwil przy rodzinnym domowym stole. Cały czas trzymam kciuki za Profesora aby niezłomnie stał na straży jakości naszej edukacji jak i nowego przedsięwzięcia, dziecka w rodzinie – Autorskiej Szkoły.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z powodu zwycięstwa Chrystusa nad złem i ciemnością życzę Panu i bliskim Pana Osobom Radości Świątecznej. Wesołego Alleluja.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tebe prajem pekné Veľkonočné sviatky a najmä potom bezstresové všedné pracovné dni
  Srdečne priateľské pozdravy
  VL

  OdpowiedzUsuń
 9. Z życzeniami nowego życia płynącego z chwalebnego
  Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa

  TO

  OdpowiedzUsuń
 10. Szanowny Panie Profesorze,
  z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Panu oraz Pana Bliskim, aby skrzydła wiary uniosły serca ponad przemijanie... Niech obecność Zmartwychwstałego towarzyszy w Święta i w codzienności.
  Łączymy wyrazy szacunku
  Joanna R.

  OdpowiedzUsuń
 11. Hallelujah!

  Chrystus Zmartwychwstan jest,
  Nam na przykład dan jest
  Iż mamy zmartwychpowstać,
  Z Bogiem w niebie królować!

  Alleluja!


  Szanowny Panie Profesorze,
  z okazji Świąt Wielkanocnych proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia radości i wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego dla Pana i Pana Rodziny
  B.M.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przed nami Święta Wielkiej Nocy, czas zadumy, refleksji, tajemnicy i radości. Przyjmij z tej okazji życzenia. Niech to, co ważne będzie ważne, to co nieważne niech będzie nieistotne.
  Ktoś kiedyś stwierdził, że ten kto śpiewa modli się podwójnie. Realizując tę myśl załączam do życzeń piosenkę mojego ulubionego zespołu Dom o Zielonych Progach zatytułowaną "Zmartwychwstanie"

  http://www.youtube.com/watch?v=3mq3rN9SKpo

  OdpowiedzUsuń
 13. Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, wielu radosnych chwil i odpoczynku w gronie rodziny i i przyjaciół oraz nieustającej nadziei, wiary i optymizmu w tzw. „lepsze jutro”

  Małgosia

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja również zyczę Tobie i Twoim Bliskim spokojnych, pełnych wiosennej nadziei Świąt, które co roku na nowo uświadamiają nam, że każda prawdziwa Miłość ma swój Wielki Piątek, ale również i to, że ten Wielki Piątek nie jest końcem, lecz przedświtem chwały zwycięstwa nad wszystkim co bolesne, niegodne i haniebne i daje pewność, że Bóg towarzyszy naszym losom, cokolwiek sę zdarzy.
  Zyczę Tobie i Twojej Rodzinie pokoju i miłości - na Święta i na co dzień.
  R.

  OdpowiedzUsuń
 15. By Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas co uśpione.
  Niech Jego Światło prowadzi nas do Prawdy.


  Z życzeniami radosnych, słonecznych Świąt Wielkiej Nocy-

  Karolina J.

  OdpowiedzUsuń
 16. WIELKANOC 2012

  Niewiasty jerozolimskie przed otwartym grobem usłyszały:

  ” Dlaczego szukacie Żyjącego wśród umarłych?

  Nie ma Go tutaj; Zmartwychwstał.” Św. Łukasz 24,5-6


  Dzisiaj trzeba się nam zastanowić - Kogo i czego szukamy ?

  Dlaczego nie przeciwstawiamy się usuwaniu z naszego życia społecznego

  chrześcijańskiej tradycji i kultury? Dlaczego godzimy się na to?


  Niech Zmartwychwstały Chrystus stanie przed nami i powie :

  „Pokój Wam ! Nie lękajcie się! „


  Serdeczne życzenia

  radosnego chrześcijańskiego przeżywania

  Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

  w Zdrowiu , Pokoju i Nadziei

  po staropolsku dzieląc się

  Święconym Jajkiem

  Ewa F.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zo srdca Vám i Vašej pani manželke prajem krásne a pokojné veľkonočné sviatky v kruhu najbližších a veľa elánu do Vašej ďalšej práce.

  OdpowiedzUsuń
 18. Wspaniałych pełnych spokoju i wiosennej radości

  Świąt Wielkanocnych,

  głębokiego przeżywania tajemnicy Odrodzenia,

  nowych i niewyczerpanych zasobów wiary, nadziei i miłości

  OdpowiedzUsuń
 19. Włodzimierz Zatorski OSB
  Temat: Homilia Wielka Sobota

  Kochani, jesteśmy w trakcie przeżywania Świętego Triduum Paschalnego. Jest to czas szczególny, centrum chrześcijańskiego misterium. Trzeba je rozważać w całości jako dynamiczną pamiątkę Pana oraz dynamiczną tajemnicę zbawienia ludzi i każdego z nas. Ta tajemnica rozpoczyna się od dotknięcia misterium nieprawości w naszym sercu. Najmocniej wyraża to Wielki Piątek szczególnie krzykiem tłumu: Ukrzyżuj! Złość rodząca się w sercu odsłania pokłady zła w nas. Dopóki sobie nie zdamy sprawy z tego, że sami mamy w sobie takie pokłady zła, trudno mówić o prawdziwym odkryciu pełni tajemnicy Chrystusa, który przyszedł uzdrowić chorych, a nie zdrowych.

  Wielka Sobota jest swoistym symbolem refleksji po grzechu. Właściwie najważniejsze w naszym życiu duchowym jest to, co robimy z tym, co nas spotyka i co sami zrobiliśmy. Niezależnie od tego, czy to jest dobre, czy złe. Jeżeli jest złe, potrzeba uznania swojej winy, jak to zrobił Piotr. Trzeba nad tą winą zapłakać i prosić o przebaczenie. To jednak dokonuje się przez poznanie ogromu miłości Boga do nas. Jego miłość jest większa od największego grzechu, nawet jeżeli był to np. grzech Judasza. Krzyż i zmartwychwstanie jest objawieniem się pełni miłości Boga: miłości do końca, aż po wydanie własnego Syna za nasze życie i obdarowanie nasz w Nim życiem będącym komunią z całą Trójcą Świętą. Takie zawierzenie leczy i powoduje nasze nowe narodzenie.

  Jeżeli natomiast nie uznamy swojej winy i staramy się jedynie bronili. Wpadniemy w grzech przeciwko Duchowi Świętemu. Jest to fatalna perspektywa duchowa.

  Niech Wielka Sobota będzie czasem refleksji nad tajemnicą naszego serca, abyśmy umieli odkryć jego prawdę pamiętając, że miłość Boża jest większa od nawet największej naszej nieprawości. Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?! (Rz 8,31).

  To odkrycie pozawala nam dobrze przeżyć centralną liturgię Wigilii Paschalnej.

  OdpowiedzUsuń
 20. Niech Zmartwychwstanie Pana Jezusa Chrystusa dodaje Panu Profesorowi stale sił, a nawet skrzydeł - zarówno w sprawach prywatnych, jak również zawodowych i publicznych.
  http://c.cards.imgsmail.ru/79/19/2174004051b570e3cf775922a8db1979.jpg

  Z serdecznymi pozdrowieniami!

  OdpowiedzUsuń
 21. życzę Panu oraz Pana Najbliższym wszystkiego szczęśliwego, spokojnego, zdrowego i wiosennie radosnego w ten Wielkanocny Czas.

  Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego przyniosą odrodzenie na wielu niwach naszej ludzkiej aktywności - niech zmartwychwstaną marzenia które często przyprósza pył codzienności.  Dobra wszelakiego! Aby móc twórczo z życiem się zmagać. Dla siebie. Dla innych. Dla zmiany kawałka świata.

  OdpowiedzUsuń
 22. Szanowny Panie Profesorze

  Wielkanoc to czas radości, słońca i rodzinnej atmosfery.

  Niech więc przy świątecznym stole zasiądą najbliżsi, dzieląc się wzajemnie pogodą ducha i szczerym uśmiechem…  Wesołych Świąt

  OdpowiedzUsuń
 23. Szanowny Panie Profesorze!


  Niech przy suto zastawionych stołach nie zabraknie serdeczności, gestów pojednania,
  wyrazów miłości i wzajemnej o siebie troski oraz chwili refleksji i spokoju.
  PRAWDZIWYCH, TRADYCYJNYCH NASZYCH POLSKICH SWIĄT.

  Mariusz

  OdpowiedzUsuń
 24. Szanowny Panie Profesorze

  Na ten świąteczny, wyjątkowy czas Zmartwychwstania Pana Jezusa życzę Panu, Profesorze oraz Pana bliskim radości ze spotkań z ważnymi dla nas ludźmi, zachwytu budzącą sie wiosną oraz nadziei, którą daje nam Chrystus. Oby ten świąteczny czas, rozważania i zaduma stały się dla nas wszystkich nowym startem i nową wartością dnia codziennego. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 25. Wielkanoc 2012.

  ... jesteśmy -
  "jakiś" czas przelatuje sobie przez nas
  strzępiąc naszą materię i twarz ...
  ktoś kiedyś przybił do nich krzyż, -
  więc z każdym Twoim oddechem
  ożywa cały nasz świat z jego grzechem.

  jesteśmy -
  bo ludzkość pomieszkuje nas
  kładąc duszę w Twoje dłonie...
  i choć ktoś kiedyś spojrzał w ludzką twarz,
  to pozwól oddychać jej sobą skrycie,
  aby przetrwały czas, materia i życie.

  jesteśmy!

  M.D.

  OdpowiedzUsuń
 26. Drogi Przyjacielu,

  pięknie ułożyłeś te Życzenia – i treściowo, i formalnie... Dziękuję...

  Twoje życzenia Świąteczne są zawsze dla mnie czymś ważnym. W duchu jestem z tego dumny, że to właśnie TY... i w takim czasie – bo czas jest trudny...
  wielorako...

  Tak bardzo chciałbym z Tobą porozmawiać... o wierze, o ludziach i naszych nadziejach i miejscu pedagogiki... Pedagogika – to w zasadzie głównie, i tylko?, wiara w człowieka... (chyba, że behawioryzm się tu zakradnie...).

  Boguś – z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Ci siły w Twej obecności publicznej...

  Wesołych Świąt – dla całej rodziny!

  OdpowiedzUsuń
 27. Takie życzenia głęboko zapadają w serce, bo dotyczą nie tylko nadchodzących kilku dni, ale właściwie całego naszego nastawienia do życia...

  OdpowiedzUsuń
 28. Zadzwoniły już dzwony,

  Dzień nastał wesoły.

  Pod święconym pieczywem

  Uginają się stoły.  Leży jajko święcone

  Malowane farbami –

  Kto też dzisiaj tym jajkiem

  Będzie dzielił się z nami

  (Maria Konopnicka)  Szanowny Panie Profesorze

  Wielkanoc to czas radości, słońca i rodzinnej atmosfery.

  Niech więc przy świątecznym stole zasiądą najbliżsi, dzieląc się wzajemnie pogodą ducha i szczerym uśmiechem…  Wesołych Świąt

  OdpowiedzUsuń
 29. Radosnych Świąt Wielkanocnych życzy wierny czytelnik bloga.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar kogoś obrazić, to zrezygnuj z komentowania.