środa, 5 października 2011

Socjalizacja w hipokryzji politycznej

Politycy SLD gromią, gdzie tylko się da wszystkich tych, którzy w swoich filmach czy plakatach reklamowych wykrzystują seksistowski przekaz. Słusznie przeciwstawiają się degradowaniu kobiety do roli przedmiotu męskich żądz.

A tu, w końcówce kampanii wyborczej, kandydatka SLD - studentka z Lublina - odsłania prawdziwe oblicze ideologii godnego traktowania kobiet. Jej spot wyborczy emitowany w telewizji przed 22.00 zachęca do głosowania na nią wszystkich tych, którzy chcieliby zobaczyć, co też takiego ma ona pod stanikiem i co może jeszcze im zaoferować. Prezentując to, czego zapewne nauczyła się w czasie studiów, kończy zapytaniem: "Chcesz więcej? Głosuj na SLD. Tylko my możemy zrobić więcej." Rzecznik SLD stwierdził, że władze partii nie zamierzają zdjąć z listy wyborczej takiej kandydatki, gdyż "nie o to chodzi", by ja ukarać.

Może jest ciekaw, co ona jeszcze zdejmie? A swoją drogą, ciekawe, co ta pani studiuje. Dobrze, że kandydatka SLD nie studiuje pedagogiki, bo inaczej potwierdziłaby wyniki badań Jacka Kurzępy. Czekamy na komentarze lewicowych feministek. Tymczasem, w Lublinie może ją jeszcze zagospodarować politycznie Janusz Palikot. Tylko nie byłoby to chyba poprawne politycznie...skoro kandydatka studiuje politologię.


(http://www.kozaczek.pl/tag.php?k=katarzyna+lenart)

7 komentarzy:

 1. Lobby partii "dzierżących władzę" nie zaprosiło Palikota na dyskusję w studio, ale za to znalazła się tam kanapkowe PJN. Byłam niezdecydowana, ale po takim czymś, głosuję na Palikota!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze był jeden spot, w którym kandydat SLD ratuje młodą niewiastę przed bandytami (http://www.youtube.com/watch?v=3apeSUU_7Ew&feature=player_embedded) gdzie po uratowaniu zadaje ona pytanie "Czy mogę się jakoś odwdzięczyć?", a kamera dwuznacznie najeżdża na jej biust.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Katarzyna Lenart oprócz tego kontrowersyjnego klipu nagrała inny:
  http://www.youtube.com/watch?v=TKbiqasV77Q

  OdpowiedzUsuń
 4. Niektóre spoty kandydatów są tak żałosne, że przechodzi to ludzkie pojęcie. Przypomniała mi się piosenka kandydata z SLD Pana Łukasza Naczas.

  http://www.youtube.com/watch?v=IOKO0DUw4Fo

  Kiedy skrytykowałem tę żenującą piosenkę-spot, Pan Naczas powiedział, że nie znam się na żartach, że poczucia humoru nie mam.

  Brawo za poczucie humoru dla tych kandydatów! Oni traktują rządzenie jako najlepszą zabawę, z której jeszcze otrzymują pieniążki z portfeli obywateli.

  A co do tej Pani, to cytuję Łukasza Adamskiego - http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/naga_prawda_15877 - "Lewica ze swoim zbrojnym ramieniem wściekłych feministek na co dzień stara się walczyć z seksizmem i instrumentalnym traktowaniem kobiet. No i jak przystało na prawdziwie ideowe środowisko korzysta z tych zdobyczy natury, gdy pali jej się grunt pod nogami"

  Profesorze, pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czas już skończyć ze wszelkimi przejawami seksizmu! Te reklamy to pikuś w porównaniu z dyskryminacją, która spotyka kobiety w miejscach pracy. Wszyscy mężczyźni piastujący wszelkie kierownicze stanowiska w polityce, administracji czy biznesie powinni ze swych stanowisk ustąpić, a ich miejsce powinny zająć kobiety. Pod warunkiem, że żony tych mężczyzn się na to zgodzą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam nic przeciwko temu. Nie jestem zainteresowany pełnieniem w uczelni jakichkolwiek funkcji kierowniczych. Już mam te "powidła" za sobą. Jeśli są kobiety, które mają takie ambicje i zdolności kierownicze, to powinny realizować swoje marzenia. Byle tylko na zasadzie inwersji nie dyskryminowały mężczyzn.

  OdpowiedzUsuń
 7. 'Nie jestem zainteresowany pełnieniem w uczelni jakichkolwiek funkcji kierowniczych. Już mam te "powidła" za sobą.'

  A to akurat wielka szkoda...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar kogoś obrazić, to zrezygnuj z komentowania.